Zprávy: Amerika a Polsko studují dohodu o poskytnutí bojových letadel Ukrajině

Zprávy: Amerika a Polsko studují dohodu o poskytnutí bojových letadel Ukrajině

Několik tiskových agentur v sobotu uvedlo, že Spojené státy a Polsko studují dohodu, která by Ukrajině poskytla stíhačky.

Čtyři američtí úředníci Sdělit Politicokterý nejprve informoval o diskuzích, že obě země jednají o ujednání o tom, že Polsko pošle na Ukrajinu použité stíhačky MiG-29, čímž obdrží válečná letadla americké výroby.

„Pracujeme s Poláky na této otázce a konzultujeme to se zbytkem našich spojenců v NATO,“ řekl mluvčí Bílého domu Politico. „Pracujeme také na schopnostech, které bychom mohli mít k naplnění Polska, pokud se rozhodne přesunout letadla na Ukrajinu.“

vedení má „Polsko se žádným způsobem nebránilo přesunu letadel na Ukrajinu,“ řekl mluvčí.

Mluvčí poznamenal, že pro Spojené státy by bylo obtížné převést americké F-16 do Polska. Politico poznamenal, že autorizace může trvat dlouho.

The Wall Street Journal Potenciální dohoda byla také oznámena v sobotu s odvoláním na americké úředníky.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj požádal v sobotu zákonodárce, aby poslali další letadla, protože jeho země pokračuje v bojích s ruskými silami, které vtrhly před více než týdnem.

Požadoval také vytvoření bezletové zóny nad Ukrajinou a požadoval, aby Spojené státy přestaly nakupovat ruskou ropu.

Několik zákonodárců vyjádřilo podporu zákazu dovozu ruské ropy, v pátek to řekl Bílý dům prezident BidenJoe Biden, USA, Polsko Zvažte dohodu o poskytnutí stíhacích letadel Ukrajině: Zprávy amerických představitelů se setkají s vládou ruského spojence Venezuela: Visa a MasterCard hlásí pozastavení všech ruských operací Více On je S přihlédnutím k Kroky ke snížení americké spotřeby ruské energie.

Ale Spojené státy a NATO odmítly požadavky Ukrajiny na vytvoření bezletové zóny nad zemí s tím, že zavedení takové zóny by mohlo vést k totální válce.

The Hill kontaktoval Bílý dům s žádostí o vyjádření.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *