Zpráva: Varování indických vědců o koronaviru byla kvůli nárůstu ignorována

Varování od Fóra vědců o novém typu COVID-19 šířícího se po Indii uprostřed vlny případů bylo ignorováno, uvedli někteří vědci. Agentuře Reuters.

Forum s názvem Indian Genetics Federation SARS-CoV-2 (INSACOG), Úředníci zdravotnictví varovali počátkem března před nakažlivějším typem viru zvaného B. 771, a že případy by mohly opět narůst.

Ajay Barida, člen ISACOG, řekl agentuře Reuters, že výbor se o této variantě dozvěděl počátkem února.

ISACOG byl podle agentury Reuters zřízen koncem prosince vyšším úředníkem, který podléhá přímo indickému premiérovi Narendra Modimu.

Přes varování vláda nevyžadovala významná omezení k zastavení šíření, místo toho umožnila velkým davům účastnit se náboženských festivalů a politických shromáždění.

Indická vláda umístěna Formální řeč 24. března varování před alternativou. Řekla, že vzorky z Maharashtra zjistily nárůst počtu dvou specifických mutací.

Agentura Reuters však poznamenala, že prohlášení vylučuje, že by mutace byly „velkým problémem“, což je fráze obsažená v původním návrhu prohlášení.

Nebylo jasné, zda byl Moody informován o výsledcích INSACOG nebo viděl koncept vydání. Jeho kancelář neodpověděla na žádosti agentury Reuters o komentář.

Indie nyní bojuje s nárůstem koronavirových infekcí. Národ vytvořil smutný rekord a v sobotu dosáhl 400 000 nových infekcí koronavirem poté, co případy přesáhly 300 000 po dobu deseti po sobě jdoucích dnů.

Uprostřed boomu zahájila Indie očkování Všichni dospělí na. Sobota.

Indie se ve čtvrtek stala čtvrtou zemí, která překonala 200 000 kumulativních úmrtí na koronaviry. Jedinými dalšími zeměmi, které dosáhly tohoto neutěšeného milníku, jsou Mexiko, Brazílie a Spojené státy.

USA zaslaly do Indie zásoby, včetně dodávek pro testování a očkování, a také dodávky kyslíku. Bude zakázán Většina cestuje Z Indie počínaje 4. května.

Ohnisko v Indii se mezitím rozšířilo přes hranice do Nepálu, kde se nacházejí nemocnice Dochází rodina.

READ  Erdogan kvůli bezpečnostním sporům opouští klimatický summit v Glasgow

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *