Zoo Zoomers: zamčený český šimpanz se mísí online

Obrázek obsahu - příspěvek v Phnom Penh

Husí kůže před obří obrazovkou, jak jsou uvnitř výběhu v ZOO Dvor Králové vidět opice z brněnské zoo. France Press agency

Dvě české zoologické zahrady nainstalovaly velkoplošné obrazovky, které umožňují šimpanzům vzájemně se na sebe dívat prostřednictvím Zoom, ve snaze zmírnit nudu během omezení koronavirů uložených uzamčením.

Platforma pro videochat, která se za poslední rok stala základem mnoha lidí, umožňuje opicím v Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem severovýchodně od Prahy vidět své vrstevníky v zoologické zahradě ve druhém městě Brně, 160 kilometrů na jih . .

„Snažíme se poskytnout našim opicím nějakou zábavu v době, kdy návštěvníci nemohou přijít do zoo, takže těmto inteligentním zvířatům chybí důležitá pobídka pro zábavu,“ řekl mluvčí Safari Parku Michel Stastney.

V safari parku žije samčí šimpanz a pět samic, které baví sedět před velkou obrazovkou a žvýkat si salát nebo trávu.

Zoologička Safari Parku Gabriela Linehartová uvedla, že její zájem se v poslední době začal zmenšovat, ale že zpočátku rádi seděli přímo před obrazovkou s ořechy a ovocem v ruce.

Řekla: „Podobnost mezi nimi a například diváky kina nebo mezi námi sedícími před televizí je opravdu úžasná.

„Vidíme, že když se se zvířaty v Brně něco stane, dojde ke konfliktu nebo jsou krmena, naše zvířata reagují se zvýšeným zájmem,“ řekla.

Opicím chyběli návštěvníci, stejně jako návštěvníkům zvířata, řekla Linhartová.

„Návštěvníci jsou zdrojem zábavy, studia a pozorování zvířat,“ řekla a dodala, že opicím trvalo nějakou dobu, než zjistily, že šimpanzi na obrazovce tam opravdu nebyli.

„Když se zvířata v Brně přiblížila ke kameře, muž nejdříve udělal gesta ve snaze chránit skupinu,“ uvedla Linhartová.

Než se šimpanz v Safari Parku seznámil v Brně, mohl vidět děti ve školce.

READ  Kdo je Nina Hoss, AKA Alina Kovac šéfka v sezóně 3?

Tyto dvě přílohy také vysílají na YouTube denně mezi 8:00 a 16:00 (13:00 a 21:00 v Kambodži).

„Snažíme se ukázat, že ačkoliv se české zoo od jara 2020 zavřely na více než 170 dní, stále v nich žije,“ uvedl Stastini.

Česká republika, jedna z nejvíce postižených zemí, dosud zaznamenala 1,5 milionu případů Covid-19 a více než 25 000 úmrtí.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *