Znovu potvrzujeme naše hodnocení nákupu na BNP Paribas (OTCMKTS: BNPQF)

Znovu potvrzujeme naše hodnocení nákupu na BNP Paribas (OTCMKTS: BNPQF)

Palaz Sebok

Tady v laboratoři máme dobrou kontrolu nad evropskými bankami. V polovině září jsme představili analýzu shora dolů zdůrazňující a zkoumající italské banky, přičemž hlavním hráčem byla preferována Intesa Sanpaolo (OTCPK: ISNPY). s Pokračující makroekonomické výzvy a vysoké účty za energii na úrovni B2B a na úrovni B2C představují pro bankovní sektor další cenová rizika. Splácení dluhu nebo opětovné vyjednávání vysokých úrokových sazeb by mohlo dále zhoršit ekonomiku EU a eskalovat krizi.

Podle Moody’s, v přístupu shora dolů se nejzranitelnější banky nacházejí v 1) Německu, 2) Rakousku, 3) Itálii, 4) Maďarsku, 5) České republice a 6) Slovensku. Zde v laboratoři jsme provedli několik aktualizací o Uniper (OTCPK: UNPRF) a Fortum (OTCPK: FOJCF) a neustále je sledujeme Francouzské znárodnění EDP. Nicméně, podíváme-li se na zprávu Moody’s, výše uvedené země jsou nadprůměrně vystaveny nedostatku energie a vyšším cenám energií, a proto tam sídlící finanční instituce začínají hlásit určité zdání špatné úvěrové kvality. Navzdory tomu již mnoho členských států EU přijímá národní politiky, které kontrastují a omezují rostoucí ceny energií.

Počínaje skutečností, že francouzský energetický mix je vychýlen směrem k jaderné výrobě a že je zde menší závislost na Rusku (ve srovnání s jinými zeměmi EU), naše následná analýza se zaměří na BNP Paribas (OTCQX: BNPQY) (OTCQX: BNPQF). proč?

  1. Ve srovnání se Societe Generale a Credit Agricole BNP Paribas zveřejnila nesouvisející ruskou expozici a neočekává další rezervy;
  2. BNP se po svém plánu na rok 2025 zaměřuje na 60% výplatu s doplňkovým zpětným odkupem podílu v celkové výši 4 miliardy EUR. Ve srovnání se SocGen a Credit Agricole SocGen, které se obě zaměřují na 50% výplatu s ohledem na nižší cenu oproti násobku P/B, pak BNP dosahuje nejvyššího výnosu;
  3. Kromě bodu 2) prodej BancWest poskytuje francouzské bance velkou strategickou flexibilitu při zvažování možnosti fúzí a akvizic;
  4. Dále to; Kapitálový požadavek BNP (CET1) je již 300 bazických bodů nad minimem stanoveným regulátory;
  5. Na agregované úrovni byly rizikové náklady francouzské banky nižší než průměr bank v EU a v průměru klesly o 60 bazických bodů oproti 70 bazickým bodům;
  6. Vidíme trendy podporující SocGen a BNP Paribas na ALD a Arval, v tomto pořadí;
  7. V září francouzské banky předpovídají citlivost čistých úrokových výnosů na vyšší sazby. BNP Paribas odhaduje, že od zvýšení o 50 bazických bodů bude banka očekávat přírůstkový růst zisku ze 130 milionů EUR v roce 2023 na téměř 700 milionů EUR v roce 2025 (Když jsou ostatní proměnné udržovány konstantní).
READ  Centrální banky postupují po špičkách směrem ke zužování

Závěr a zhodnocení

Akční plán BNP 2025 si klade za cíl návratnost hmotného kapitálu („ROTE“) vyšší než 11 %, a to především na základě velmi omezeného zvýšení sazeb ECB (pouze 25 bazických bodů). v září, Evropská centrální banka nedávno zvýšila úrokovou sazbu o 75 bazických bodů Dále se očekává další zvýšení o 75 bazických bodů. Právě z výše uvedeného důvodu bychom podle naší citlivosti NII měli zvýšit EPS pro BNP o více než 5 % meziročně. Připočteme-li fakt, že BNP se aktuálně obchoduje 0,6x nad TBV, je francouzská banka opět jasnou koupí.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *