Změny v nabídce pro zahájení kempu výběru kanadského mládežnického hokejového týmu

Brankář Dylan Garand (vlevo) a brankář Sebastian Cossa hovoří během tréninku na výběrovém kempu kanadského juniorského mistrovství světa v hokeji v Calgary 9. prosince 2021.Jeff McIntosh/The Canadian Press

Se čtyřmi hráči včetně jednoho, který se nezúčastní nadcházejícího mistrovství světa do 20 let, se ve čtvrtek otevřel výběrový kemp kanadské juniorské hokejové reprezentace.

Obránce Jack Thompson ze Sudbury Wolves byl mezi 35 hráči původně pozvanými do Calgary, ale jejich pozvání bylo zamítnuto kvůli „protokolům COVID-19“, uvádí Hockey Canada.

Team Wolves pozastavil týmové aktivity 30. listopadu kvůli desítkám pozitivních testů na virus COVID-19 v rámci organizace. Sudbury bude pokračovat v zápasech Ontario Hockey League až 16. prosince.

Příjezd útočníka Kenta Johnsona z University of Michigan byl také zpožděn kvůli problémům COVID-19. Příští týden se připojí ke kanadské reprezentaci na předsoutěžním kempu.

„Očekáváme, že se k nám Kent připojí během předsoutěžního kempu v Banffu, a očekáváme, že Kent bude v budoucnu součástí našeho národního juniorského týmu,“ řekl Scott Salmond, senior viceprezident pro hokejové operace pro kanadský hokej.

„Bohužel pro Jacka se k nám v kempu nepřipojí kvůli našemu protokolu. Nebude součástí našeho výběrového řízení ani našeho malého týmu.“

„Rozhovor s Jackem a jeho profesionalita byly úžasné. Přál týmu hodně štěstí. Byl velmi chápavý. Určitě sdílel své zklamání. Způsob, jakým se zprávou naložil, byl výjimečný a velmi profesionální.“

Kanadský hokejový tým potřeboval Thompsona Curtise, Ont., a Johnsona z Port Moody, BC, aby se 14 dní dostali do karantény, než se připojí k týmu.

„Oba hráči, o kterých jsme mluvili, potřebují splnit požadavky na karanténu, a navíc se to stává hokejovým rozhodnutím,“ řekl Salmond.

„Cítili jsme, že Jack musí být v táboře, aby mohl vytvořit tento tým. Zároveň jsme cítili, že Kent Johnson je pro naši skupinu zámek.“

READ  Výhra titulu v Clevelandu povzbudí Samsonovovou přípravu na US Open

Útočník Peterborough Bates Mason McTabish a defenzivní obránce Lucas Cormier z Charlottetown Islands ve čtvrtek nelyžovali.

McTavish čekal na výsledky testů COVID a Cormierův let do Calgary byl zpožděn. Oba hráči měli nastoupit na ledě v pátek.

Kanada zahájila mistrovství světa juniorů 10 zemí v Edmontonu a Red Deer, Alta, 26. prosince proti České republice na Rogers Place. Medailové hry 5. ledna tamtéž.

Hockey Canada vyžaduje, aby všichni zúčastnění hráči, zaměstnanci týmu, funkcionáři a dobrovolníci byli plně očkováni.

Kanadský 25členný tým bude odhalen v pondělí. Tým poté zamíří do Banffu a poté se utká se Švýcarskem v předturnajovém zápase 19. prosince na hřišti Red Deer.

Kanada také sehraje exhibiční zápasy 20. prosince proti Švédsku na Red Deer a 22. prosince proti Rusku v Edmontonu.

Tři kanadští brankáři už jsou vybráni, ale Brett Brochu z London Knights, Sebastian Kosa z Edmonton Oil Kings a Dylan Garand z Kamloops Blazers se o to poperou během kempu a v přípravných zápasech turnaje.

Pozvaným do výběrového tábora není dáno příliš času na to, aby se odlišili. V sobotu a neděli sehrají protiligové zápasy proti sobě.

Útočník Garand a Manitoba Moss Cole Perfetti a obránce Oil Kings Cole Perfetti hráli za porážku Kanady 2:0 se Spojenými státy v roce 2021 v utkání o zlato v Edmontonu.

Na soupisce výběrového kempu pro rok 2022 jsou hráči se zkušenostmi na vyšší úrovni než na juniorské nebo velké univerzitě, ale žádný hráč zatím nepřišel přímo z NHL.

Salmond řekl, že dveře NHL zůstávají otevřené až do 15. prosince pro hráče jako Cole Selinger z Columbus Blue Jackets a Seth Jarvis z Carolina Hurricanes, kteří budou uvolněni do kanadského týmu.

Perfetti a obránci Ryan O’Rourke a Donovan Sebrango přinášejí celkem 160 zápasů ze zkušeností AHL.

READ  Eastern Michigan Tennis přehrál domácí zápas s Toledem 5-2

To je vedlejší produkt zrušení celé sezony OHL v roce 2020-21 kvůli pandemii, stejně jako dohoda mezi hlavním juniorským hokejem a NHL, která umožní teenagerům, kteří odehráli hodně zápasů v AHL, vrátit se do této ligy na místě. jejich juniorských klubů v této sezóně.

Perfetti a obránce Owen Bauer získali zlato také na mistrovství světa mužů, když v červnu hráli po boku hráčů NHL v lotyšské Rize.

„Čím více zkušeností můžete získat na všech různých úrovních, tím lépe pro tým,“ řekl Perfetti, který letos za Moose odehrál 49 zápasů AHL.

„Loni hrát proti mužům bylo pro mě skvělé. Jediný způsob, jak se zlepšit, je zkusit další úroveň. Rychlost, velikost, tělo, zručnost, všechno je prostě jiný level.“

„Být nucen hrát tímto způsobem jako 19letý, jen málo dětí to dokáže a má takovou příležitost.“

Perfetti, McTavish a útočník Hendrix Lapierre se objevili v 17 zápasech NHL za Winnipeg Jets, Anaheim Ducks a Washington Capitals.

„AHL a profesionální expozice, kterou tento tým a spousta těchto lidí měli, to bude opravdu užitečné,“ řekl Perfetti.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *