Změna klimatu představuje rostoucí hrozbu pro národní bezpečnost

Zatímco se zpráva zaměřuje na klimatickou migraci směrem ven, poznamenává, že někteří Američané jsou již v pohybu také kvůli účinkům změny klimatu. „I ve Spojených státech může extrémní událost vyústit v relativně vysoký stupeň trvalého přenosu populací s nízkými příjmy vystavených chronickým a zhoršujícím se podmínkám v průběhu času,“ uvádí zpráva.

V únoru podepsal Biden výkonný rozkaz, kterým nařídil Radě národní bezpečnosti poskytnout možnosti ochrany a přesídlování osob vysídlených v důsledku změny klimatu a také způsob jejich identifikace.

V reakci na to čtvrteční zpráva, která měla proběhnout do srpna, doporučila, aby Bílý dům spolupracoval s Kongresem na vytvoření nové legální cesty pro individuální ochranu lidí ve Spojených státech pro jednotlivce, kteří čelí vážným hrozbám pro svůj život v důsledku změny klimatu. „

Zpráva také vyzývá k vytvoření skupiny zaměstnanců napříč vládními agenturami pro koordinaci americké politiky v oblasti klimatické migrace.

Experti na klimatickou migraci uvedli, že zpráva mohla jít ještě dále.

Tefrat Garg, profesor ekonomie na Kalifornské univerzitě v San Diegu, který se specializuje na klimatickou migraci, uvítal zájem administrativy o tento problém. Řekl však, že zpráva mohla vyřešit hlubší otázku toho, co Spojené státy a další vyspělé země dluží klimatickým migrantům.

„Mnoho emisí uhlíku, které vedou ke změně klimatu, pochází z bohatých zemí, ale chudí důsledky nesou neúměrně,“ řekl Dr. Garg. V důsledku toho mají bohaté národy „povinnost podporovat klimatické uprchlíky“.

Ostatní byli kritičtější. Kylie Oberová, hlavní advokátka a programová ředitelka programu Refugees International pro změnu klimatu, označila zprávu za zklamání – spíše přezkoumání výzev migrace klimatu než soubor receptů, jak je řešit.

„Je to obrovská promarněná příležitost,“ řekla paní Uberová. „Myslím, že Bidenova administrativa si plně nepředstavila, co chce dělat.“

READ  Po masivním přistání lodi se provoz zastaví v Suezském průplavu: NPR

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *