Život pacienta bez cévní mozkové příhody zachránila návštěva nepříbuzného lékaře

Bylo to v březnu 2020, kdy Donavon Czech přišel odstranit nádor ledvin do Sanford Health v Bismarcku v Severní Dakotě. Netušil, že mu návštěva zachrání život. Měl masivní mrtvici.

Do jeho mozku se dostala velká krevní sraženina a zůstala v tepně. Blokování odřízlo průtok krve do levé strany jeho mozku a nereagovalo po celé pravé straně těla.

Kvůli tomu, jak velká byla sraženina Andrew Miller, M.D.„Intervenční radiolog provedl mechanickou extrakci zvanou perkutánní transcator, aby odstranil zablokování.

„Pomocí katétru přejdeme z tepny v pase do mozku,“ řekl doktor Miller. „Celý proces vyjmutí zmrazení z vložky trval asi 15 minut.“

Connie Czech, manželka 32letého Donavona, říká, že proces a léčba změní životy.

„Dobře se vzchopil. Ráno po operaci může být centimetr nad postelí. Postupně se to zlepšovalo, jak s ním pracovali. Každý centimetr je jen požehnáním,“ řekla Connie.

O rok později Donavon podstupuje fyzickou, řečovou a pracovní terapii s lékaři z Bismarcku a Barca a cítí se velmi dobře.

„Lékaři byli úžasní.“ Všichni jsou. Vzali mě zpět, “řekl Donovan.

„Je požehnáním, že dostal mrtvici v lůžkovém zařízení. Jedním výrazem, který používáme, je„ časový mozek “, takže jsme jej dokázali rychle odstranit, než jsme mozek dále poškodili,“ řekl Dr. Miller.

Léčba mrtvice v Sanfordu

Sanford Medical Center Bismarck nabízí pokročilou, život zachraňující péči o mrtvici. Sanford Medical Center uznala Bismarck jako Advanced Primary Stroke Center od Joint Commission Accredited pro jejich komplexní tým a profesionální péči o pacienty s mozkovou příhodou.

Sanford Medical Center Barco je navíc jedním z mála společných orgánů vybraných v nemocnicích Advanced Joint Stroke Center Hospitals vybraných ve Spojených státech; Stejný typ mezi Seattle a Minneapolis.

„Malé nemocnice mohou Sanford kontaktovat jako komplexní centrum pro mozkovou příhodu a Sanford Barco má příležitost jej vyměnit, pokud to vyžaduje chirurgickou koagulaci. Ve skutečnosti je mnoho pacientů, které vidíme na mozkovou příhodu, skutečně převáděno z jiných nemocnic,“ řekl . Gautam Sachdeva, M.D.„Intervenční neurolog v Sanford Health Park.

READ  Nové obvinění obviňují hrdé chlapce, že jsou připraveni na Capitolské povstání

„Prostě jsme si toho všimli. Není třeba kvůli léčbě jít ze státu. “

Zjistěte více

Publikováno v Bismarck, Brain & Spine, Barco

Zanechte odpověď

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *