Život na hraně – význam evropské sekce

Život na hraně – význam evropské sekce

Pro někoho znamená hrát evropskou divizi B snížení finančních prostředků a pro jiné nižší šanci dostat se na olympiádu.

Na tom se shodují všechny týmy, které nedávno sestoupily nebo postoupily z jedné divize do druhé. Jsou mezi nimi i ženské týmy z Estonska, České republiky a Lotyšska. Na straně mužů vzpomeňte na Nizozemsko, Finsko a Dánsko.

Vše, co souvisí se semifinálovým zápasem

Každý rok dva nejspodnější týmy z divize A sestupují do divize B na mistrovství Evropy v curlingu Le Gruyère AOP. První dva týmy z divize B pak zaujmou své místo v následujícím roce.

Na úrovni A určuje konečné pořadí ligy, kdo jsou nejspodnější týmy. Týmy s nejmenším počtem výher sestupují.

V úrovni B následuje semifinálové kolo. Vítězové těchto zápasů postoupí do finále a příští rok do A divize.

„Semifinále skupiny B působí jako opravdové finále a zápas o zlatou medaili je jen o medaili a možnost nazývat se šampionem skupiny B,“ říká Santa Blomberga-Berzina, který si zahrál na šesti evropských šampionátech. Pro Lotyšsko jsou první tři v divizi B a tři spodní jsou v divizi A.

Češka Mikaela Baudesová © WCF / Jeffrey Au

„Nikdy předtím jsem necítila takové napětí jako loni na konci semifinálového zápasu na mistrovství ECC, protože výhra pro nás znamenala všechno. Znamenala šanci kvalifikovat se letos na mistrovství světa,“ dodala Michaela Baudisová. , členka českého ženského týmu.„Generálka“.

Čím se to tak liší?

Existují různé aspekty, díky kterým je hraní každé sekce úplně jiné. Zápasy divize A se obvykle hrají v arénách, které umožňují sledovat hry velkému počtu fanoušků.

„Hrát před publikem je zábavnější, protože se trochu zvyšuje adrenalin, díky čemuž je hraní v A vzrušující,“ věří Wouter Goijgens, vynechá nizozemský mužský tým, který loni vyhrál druhou divizi, a bude hrát v letos opět A.

V první řadě hráči testují také kamery a streamovací zařízení.

READ  Spojené státy porazily Rakousko 7:0 a zlepšily se na 3:0 na mistrovství světa juniorů

A dodal: „Psychicky je to těžké v obou skupinách. V první skupině se nám dostává větší publicity i ve Finsku a musíme hrát dobře, abychom získali dostatek výher k dosažení našich cílů.“ týden závisí na zápase. Pouze jeden nebo dva,“ vysvětluje Kalle Keskinen, který získal olympijské stříbro v roce 2006 a startoval v 11 Evropanech, včetně jednoho v divizi B.

Hra na úrovni A dává týmům šanci kvalifikovat se na mistrovství světa, což by mohlo vést k získání olympijských bodů. Financování týmu tedy může být značně ovlivněno, stejně jako v případě estonské reprezentace.

„Naše financování sportu je založeno na olympijských hrách a na cestě k hrám, což znamená, že čím blíže se blížíte kvalifikaci, tím více finančních prostředků získáte na přípravu. Být v sekci B je o něco ‚dále‘ od olympijských míst, což znamená méně finančních prostředků. Estonsko ženy: „Být v divizi I znamená, že se můžete kvalifikovat na mistrovství světa ve stejné sezóně, kde můžete získat olympijské body, což znamená více finančních prostředků pro tým.“

Příběh Dánska

Všechny výše uvedené týmy viděly rozdíly mezi A a B divizí. Existuje však jeden tým, který je testoval více.

Dánský mužský tým si tím vším prošel, a to doslova. V posledních několika letech se účastnili všech tří evropských divizí: A, B a C. Kvalifikovali se i na nedávné olympijské hry v Pekingu.

Dánsko na mistrovství Evropy v curlingu 2022, Östersund, Švédsko © WCF / Selin Stucki

„Dánsko mělo v posledních letech několik vzestupů a pádů s A, B, C, B, semifinále, A a teď znovu B. Cílem bylo a je od začátku vrátit se na olympiádu. Nekvalifikovat se na mistrovství světa v loňském roce znamená, že je to výzva.“ Obtížné.„Když je příležitost, je tu naděje,“ říká dánský skokan a bývalý juniorský mistr světa Mikkel Kraus.

Většina týmů se shoduje na tom, že jejich cílem na této olympiádě je kvalifikovat se na Milano Cortina 2026. Udržet se v nejvyšší soutěži nebo se tam kvalifikovat bude tedy krátkodobým cílem všech týmů na mistrovství Evropy v curlingu Le Gruyère AOP 2023 ve Skotsku. . Je to první krok na cestě k uskutečnění jejich snu. Pokud se týmy nekvalifikují přímo z některého z následujících mistrovství světa, mají stále šanci zahrát si na olympijském kvalifikačním podniku, což mnoho z výše uvedených týmů již zažilo v předchozím cyklu.

READ  Gashimov Memorial Chess: Anand porazil Mammadyarova a získal první výhru

Napsala prozaička Anna Kubíšková

Zapojte se se Světovou curlingovou federací do vedení mistrovství Evropy v curlingu Le Gruyère AOP v roce 2023 X, Instagram, tik tak A Facebook Hledáním hashtagů #Okno A #ECC

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *