ŽIVÉ AKTUALIZACE: V Nairobi v Keni vypukly protesty po hněvu proti finančnímu zákonu

ŽIVÉ AKTUALIZACE: V Nairobi v Keni vypukly protesty po hněvu proti finančnímu zákonu

Nejméně pět lidí bylo zabito a 31 dalších zraněno při úterních protestech v Keni, uvedlo společné prohlášení několika lidskoprávních skupin.

„Navzdory vládním ujištěním, že právo na shromažďování bude chráněno a usnadněno, dnešní protesty se staly násilnými, pozorovatelé lidských práv a lékaři oznámili několik případů porušování lidských práv,“ uvádí se v prohlášení.

Je produkován Amnesty International Kenya, Kenya Medical Association, Law Society of Kenya a Kenya Police Reform Action Group.

Podle prohlášení bylo zastřeleno nejméně pět lidí. Nejméně 31 lidí bylo zraněno, z toho 13 s ostrými střelami, čtyři s gumovými projektily a tři s raketomety.

CNN kontaktovala keňskou policii s žádostí o vyjádření.

V prohlášení se také uvádí, že za posledních 24 hodin bylo uneseno nebo zmizelo 21 lidí, z nichž někteří byli mezitím propuštěni. Dodala, že bylo také zatčeno nejméně 52 lidí.

„Vyzýváme stát a všechny strany, aby uklidnily situaci a přestaly používat smrtící sílu k ochraně životů,“ stojí v prohlášení.

„Scény policistů, kteří stříleli v Zdravotním středisku Svaté církve, se musí okamžitě zastavit. Použití živých kulek je nyní naléhavé.

Aktualizovat: Tento příspěvek byl aktualizován o nejnovější prohlášení skupin pro lidská práva.

READ  Předseda vlády varuje, že Libanon je několik dní před „sociální explozí“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *