Živé aktualizace: Rusko napadá Ukrajinu

Jeho zástupce řekl CNN, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je ochoten hovořit přímo s ruským prezidentem Vladimirem Putinem – ale „neučiní žádný kompromis ohledně ruské pozice během těchto jednání“.

Přestože jednání ukrajinského a ruského ministra zahraničí, která se ve čtvrtek konala v tureckém městě Antalya, nepřinesla žádný výrazný pokrok, Ukrajina nebyla od začátku příliš optimistická, řekl zástupce vedoucího prezidentské kanceláře Igor Žovkva. Ukrajina.

To je opravdu dobré, ale bohužel můžeme říci, že konečné rozhodnutí nečiní ministr zahraničních věcí Ruska. „Konečné rozhodnutí zastavit válku, příměří a stažení vojsk činí pouze jedna osoba,“ dodal, zjevně s odkazem na Putina.

Zelenskyj je připraven promluvit: Žovkva řekl, že ačkoli je Zelenskij připraven na diplomatické řešení, o ruském prezidentovi osobně ani o jeho pomocníkech neslyšel.

„Poslední věc, kterou jsem od nich slyšel, bylo, že musíme pokračovat v práci pod koordinací dvou delegací… Ale podívejte se, ani dohody, které byly uzavřeny během těchto jednání, nebyly uzavřeny,“ řekl Žovkva s odkazem na humanitární pomoc. koridorů na Ukrajině s odkazem na humanitární koridory.Na Ukrajině „je zadržely ruské síly“.

Co by Ukrajina chtěla nabídnout: Žovkva řekl, že Ukrajina je otevřena neutralitě, „pokud blok NATO není v současné době připraven přijmout Ukrajinu“.

„Zároveň ale potřebujeme přísné bezpečnostní záruky pro Ukrajinu, takže tyto strašlivé války, tato strašná agrese se v budoucnu nebude opakovat,“ dodal.

Žovkva řekl, že Ukrajina chce spolupracovat s Putinem a svými sousedy na vytvoření systému, který nazval „Evropský obnovený bezpečnostní řád“.

„Moje země a ukrajinský lid si zaslouží stát se součástí evropské rodiny…Ukrajina bojuje za bezpečnost celé Evropy. Takže když (francouzský) prezident (Emmanuel) Macron mluví o možné evropské bezpečnosti, jak může mluvit bez Prezident Zelenskyj u stolu Don Přítomnost prezidenta Zelenského a Ukrajiny v Evropské unii?“ řekl Žovkva.

READ  Nárůst britských sil je vnímán jako varování od Omicronu, ale reakce jsou smíšené

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.