Živé aktualizace koronaviru: Studie říká, že opakovaná infekce koronavirem je vzácná, ale vakcíny jsou stále nutné k posílení imunity

Tokio – Japonský premiér Jošihide Suga má ve čtvrtek oficiálně oznámit ukončení pandemické mimořádné situace v oblasti Velkého Tokia, a to navzdory rostoucím obavám z variant virů a náznakům, že míra nových infekcí může opět stoupat.

Úředníci, které mají Rozhodnutí odůvodnil Vzhledem k tomu, že se tlak na systém zdravotní péče zmírnil, očekává se, že společnost Suga toto rozhodnutí formálně oznámí na tiskové konferenci později ve čtvrtek.

Japonsko se ve svém přístupu k řízení epidemie mírně zvrtlo: Hlavní podmínkou za stavu nouze bylo požadovat, aby bary přestaly podávat alkohol do 19 hodin a restaurace zavíraly do 20 hodin, školy zůstávají otevřené, parky jsou plné slunečných dnů dny a metro jsou za hodinu stále přeplněné.

Kyodo News I po zrušení nouzového stavu bude restaurace v oblasti většího Tokia muset zavřít do 21:00 až do konce března.

Země byla epidemií zasažena mnohem méně než mnoho lidí na Západě, přičemž oficiální počet obětí dosáhl téměř 8700, zčásti proto, že nošení masek je od počátku roku 2020 téměř univerzální.

Nouzový stav byl poprvé zaveden 7. ledna na měsíc a poté prodloužen, protože infekce pomalu ustupovala. Zpočátku se mu podařilo snížit počet nových infekcí z maxima 8 000 případů denně na přibližně 1 000. Ale začala se pohybovat míra nových infekcí. Procházet znovu Tento měsíc jsou lidé unaveni z omezení.

Odborníci také varují před rostoucím šířením nových virulentních kmenů viru, zatímco Japonsko v programu očkování zaostávalo za bohatými průmyslovými zeměmi. Mnoho odborníků Strach ze čtvrté vlny Pandemie by mohla udeřit v následujících měsících

READ  Ukrajina urychluje výstavbu námořní základny v Azovském moři - ministr obrany

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *