Živá diskuze: Velké finále ESCZ 2023

Dnes večer začíná pátrání po nástupci We Are Domi. Česká republika brzy vybere svou účast na Eurovizi v Liverpoolu prostřednictvím pátého ročníku národního finále ESCZ 2023.

existovat Letos pět účastníkůvčetně vracejícího se ESCZ pravidelného Pam Rabbit, stejně jako Markéta Irglová, která se této výzvy chopila poté, co soutěžila na Söngvakeppnin 2022 na Islandu.

Dnes večer uvidíme živá vystoupení všech 5 účastníků. Hlasování začne po vystoupení všech umělců, výsledek vyjde o týden později v pondělí 6. února. bude hlasovat v aplikaci Eurovizea bude 70-30 procent mezinárodních a českých fanoušků, resp.

ESCZ můžete sledovat ve 21:00 (SEČ) na oficiálním kanálu Eurovize YouTube.

Během představení vám budeme přinášet živé aktualizace ze všech akcí, takže zůstaňte naladěni na všechny novinky z Prahy. Neváhejte se zapojit do diskuze v komentářích níže!

ESCZ 2023: Živá diskuse

ESCZ 2023 bude živě vysílán na kanálu Eurovize YouTube od 21:00 SEČ (GMT+1).

Účastníci ESCZ 2023 (v oficiálním průběžném pořadí)

Maella – „Potopa“

Nejprve máme Maylu. Maella je nezávislý pracovník pocházející z České republiky, ale sídlí v Londýně ve Velké Británii. Na svém instagramovém biu popisuje svůj zvuk jako „smutné písně se sexy beatem“. Její píseň „Flood“ přinesla ESCZ emocionální tón s pozitivními lounge vibracemi.

životní změna –

Mayella měla na sobě fialový outfit s úžasným jiskřivým pohledem. Představení začalo Maellou na klavír, ale rychle se přesunula k mikrofonu, aby pokračovala v písni. Připadalo mi to měkké, možná ten outfit trochu kontrastoval s písničkou? Její výkon byl v pořádku, ale komentáře na YouTube byly poněkud rozdělené, někteří kritizovali tanec a říkali, že píseň je příliš cool. Upřímně, to je fér, osobně jsem tento semifinálový výstup na Eurovizi neviděl. Jinde je ale krásně!

READ  Pohled na některé z nejdůležitějších lyžařských momentů v olympijské historii | olympiáda

Bunny Bam – „Ghosting“

Po tom máme ESCZ veterán Bam Bunny, při své třetí účasti v soutěži. Tentokrát se její píseň jmenuje „Ghosting“ a přináší obvykle fantastické vibrace s nadpřirozeným okrajem, s trochu crackerským okrajem než předchozí záznamy.

životní změna –

To bylo úžasné, protože Bam podala svůj dosud nejlepší ESCZ výkon. Je velmi dobře navržen a perfektně by se hodil pro Eurovision Song Contest. Pam má na sobě volné body s dlouhými vlasy rozpuštěnými. Určitě vypadá jako součást! Píseň je srdcervoucí, ale bez námahy cool a opravdu cool. Komentáře se většinou také líbily, mnozí psali „WINNER VIBES“ a podobně!

Markéta Irglová – Šťastná

Marchettu budou mnozí znát z její účasti v populárním irském (a později Broadway/West End muzikálu) Once – projektu, za který získala v roce 2006 Oscara za nejlepší původní píseň za ohromující „Falling Slowly“. Ostatní ji mohou znát z loňského pokusu reprezentovat Island, kde nyní žije. Ať tak či onak, je skvělé vidět, jak Markéta volá reprezentovat svou rodnou Českou republiku.

životní změna –

To bylo nyní mnohem lepší, jak naznačuje výše uvedené hudební video. Bylo to opravdu pěkné a vzhledem k tomu, že Liverpool začal dobře, mohlo to být překvapením v kvalifikaci. Vyhlídky na postup vpřed by však rozhodně nebyly. Markéta v tomto představení předvádí hodně třídy a opravdu to prodává. Recenze jsou o ní méně nadšené, i když to se u pomalejší skladby asi očekává.

VESNA – „Koruna mé sestry“

VESNA je skupina, která kombinuje folklór a pop, aby vytvořila úžasný moderní obraz tohoto typu hudby. Skupina pochází z České republiky, Slovenska a Ruska. Jejich píseň „My Sister’s Crown“ je zpívána v mnoha jazycích, včetně češtiny, angličtiny a refrénu v ukrajinštině. Je silná a posilující a již nyní je oblíbená na sociálních sítích.

READ  Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji se vrací do České republiky

životní změna –

Ach jo, to je v pohodě. Opravdu zajímavá choreografie, která jde s modernějším zvukem písně a přitom zůstává věrná jejím silným kořenům. A mít Eurovizní rapovou sekci se na Eurovizi ne vždy dařilo (ahoj, Jennie B), ale tady to funguje velmi dobře – je to velmi efektivní. Komentáře na živém přenosu také bouřlivě rostly a dosáhly statusu oblíbeného fanoušků, který byl před představením. Vidím, že si vede velmi dobře už v Liverpoolu, rozhodně v kvalifikaci (i když přiznávám, že zatím nemáme moc na výběr!).

RODAN – „The Introvert Party Club“

RODAN je nadějný zpěvák, který vytváří melodie inspirované popem, díky nimž budete chtít tančit přes celou místnost. „Introvert Party Club“ přináší přesně to, co byste tematicky očekávali; RODAN zpívá o tom, jak se na večírcích cítí trapně, ale přesto chce být zván. To je něco, s čím se může mnoho introvertů ztotožnit, takže doufejme, že se zde cítí zastoupeni!

životní změna –

Ach, Rodine Rozkošný. Tohle funguje dobře. Nosí jednoduchý outfit s malým červeným kloboukem, který vyniká. Je to velmi jednoduché, jen RODAN na pódiu se svou kytarou, podsvícený malými bílými světly na černém pódiu (a právě tady pro duhový špendlík do klopy). Prodává to velmi efektivně a je to vzrušující výkon. Troufám si říct, že je to příliš „roztomilé“? Funguje to opravdu dobře a nepodobá se ničemu jinému, co dnes večer máme. Moc rád bych to viděl na Eurovizi!

Přecházíte na ESCZ 2023? Koho byste chtěli vidět reprezentovat Českou republiku v Liverpoolu? Podělte se o své myšlenky v komentářích níže.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *