Zemí prochází řetězec asteroidů větších než Velká pyramida v Gíze

Zemí prochází řetězec asteroidů větších než Velká pyramida v Gíze

Několik asteroidů proletí v blízkosti Země v příštích několika týdnech – a Jeden Ta, která prošla v pátek, byla velká přibližně jako Velká pyramida v Gíze v Egyptě, která má průměr 525 stop.

Asteroid 2021 SM3 prošel v pátek do vzdálenosti 3,5 milionu mil od Země, podle údajů Centra NASA pro objektové studie blízko Země. Asteroid byl poprvé pozorován teprve před několika týdny.

Asteroidy, u nichž se očekává, že projdou Zemi spolu s 2021 SM3, jsou klasifikovány jako objekty blízké Země. Řekla NASA Objekty poblíž Země jsou „komety a asteroidy tlačené gravitací blízkých planet na oběžné dráhy, které jim umožňují vstoupit do blízkosti Země“.

NEO vytvořené ve studené vnější planetární soustavě jsou obvykle „vodní led s vloženými prachovými částicemi“, zatímco asteroidy vytvořené v teplejší vnitřní sluneční soustavě „mezi Marsem a Jupiterem“ jsou skalnatější. Protože byly vytvořeny z velké části nedotčenými troskami, protože sluneční soustava vznikla před 4,6 miliardami let, vědci věří, že NEO mají informace o počátku našeho vesmíru.

„Chceme -li znát složení prvotní směsi, ze které se planety vytvořily, musíme určit chemické složky trosek, které z tohoto procesu formace zbyly – komety a asteroidy,“ uvedlo Centrum pro studium objektů v blízkosti Země.

Středa, asteroid 1996 VB3 Ve vzdálenosti 2 miliony mil od Země, tedy asi 8krát dále od Měsíce. I když se to může zdát daleko, je to mnohem blíž než náš nejbližší soused, Mars, který je 33 milionů mil daleko. Asteroid 1996 VB3 se odhaduje na 690 stop v průměru – asi polovinu výšky Empire State Building.

Potom asteroid 2017 SJ20 25. října se očekává, že Země projde o něco dále, asi 4,5 milionu mil. Šířka asteroidu se odhaduje na asi 600 stop.

READ  Záhadné krysí mumie nalezené v podmínkách podobných Marsu na vrcholcích And

Tyto asteroidy nejsou dostatečně blízko, aby dosáhly Země, a centrum NASA uvedlo, že si není třeba dělat starosti.

„Nikdo by se neměl příliš zabývat dopadem asteroidu nebo komety na Zemi. Hrozba pro osobu z autonehod, nemocí, jiných přírodních katastrof a řady dalších problémů je mnohem vyšší než hrozba ze strany NEO,“ Řekl Center.

Pravděpodobnost dopadu asteroidu na Zemi však není nulová.

„Po dlouhou dobu však šance na zasažení Země nejsou zanedbatelné,“ uvedlo centrum. Ale od té doby 90% NEO S objevem průměru většího než půl míle se středisko NASA zaměřuje na identifikaci objektů blízko Země větších než 490 stop-což by představovalo největší hrozbu.

„V současné době naše nejlepší pojištění spočívá na vědcích NEO a jejich úsilí nejprve najít tyto objekty a poté sledovat jejich pohyb v budoucnosti. Nejprve je musíme najít a pak je pozorovat,“ uvedlo centrum.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *