Zemí dnes míjí asteroid, takže jej vědci fotografují rádiovými vlnami

Anténní pole HAARP zahrnuje 180 antén rozmístěných na 33 akrů.

HAARP Pole antén zařízení zahrnuje 180 antén rozmístěných na 33 akrech.
obrázek: HAARP

Skupina výzkumníků Snaž se Rádiové signály se během průletu odrážejí od 500 stop širokého asteroidu Přistát Úterý.

Program High Frequency Active Aurora Program (HAARP) má za cíl nasměrovat své antény Na asteroidu 2010 XC15 je vesmírný kámen klasifikován jako a u-Potenciálně nebezpečný asteroid Země. Úsilí je zkušební provoz k přípravě na větší tělo, známé jako Apophis, Která bude mít blízké setkání s naší planetou v roce 2029.

„Co je nového a co se snažíme udělat, je prozkoumat vnitřek asteroidů pomocí dlouhovlnných radarů a radioteleskopů ze Země,“ řekl Mark Hynes, hlavní řešitel projektu a inženýr radarových systémů v NASA Jet Propulsion Laboratory na jihu. Kalifornie. A prohlášení. „Delší vlnové délky mohou pronikat tělem mnohem lépe než rádiové vlnové délky používané pro komunikaci.“

HAARP je výzkumné zařízení v Gakoně na Aljašce (jedno z nich bylo Předmět mnoha konspiračních teorií). Skládá se ze 180 vysokofrekvenčních antén, z nichž každá je vysoká 72 stop a zabírá 33 akrů. a Zařízení, které posílá rádiové pakety směrem Ionosféra, ionizovaná část atmosféry nachází se Asi 50 až 400 mil (80 až 600 kilometrů) nad zemským povrchem. HAARP vysílá rádiové signály do ionosféry a čeká, až uvidí, jak se vrátí, ve snaze změřit mimo jiné poruchy způsobené sluncem.

Podnik Spusťte v říjnu vědeckou kampaň Se 13 experimenty, včetně jednoho, který zahrnoval odrážející se signály z Měsíce. V té době výzkumníci HAARP Uvažuje o vyslání rádiového signálu k asteroidu, aby prozkoumal vnitřek kamenného tělesa.

Během dnešního experimentu T.JAntény HAARP na Aljašce budou vysílat rádiové signály k asteroidu, A pak vědci Šek Pokud dorazí odražené signály v Anténní pole na University of New Mexico Long Wavelength Array a ca Pole dlouhých vlnových délek rádiové observatoře Owens Valley.

HAARP bude nepřetržitě vysílat cvrlikání s frekvencí těsně nad a pod 9,6 MHz; Cvrlikání se bude opakovat každé dvě sekundy. Při svém největším přiblížení 27. prosince bude asteroid asi dvakrát větší než vzdálenost od Měsíce k Zemi.

Úterní experiment má za cíl připravit se na nadcházející setkání s asteroidem v roce 2029. Tento potenciálně nebezpečný asteroid, oficiálně známý jako 99942 Apophis, asi 1210 stop (370 metrů) širokývejde dovnitř 20 000 mil (32 000 km) od Země 13. dubna 2029. Předpokládalo se, že NEO bude v roce 2068 představovat pro Zemi mírné nebezpečí, ale NASA to vyloučila.

HAARP však chce asteroid prozkoumat, aby se připravil na potenciální nebezpečí v budoucnu Vesmírné kameny. „Čím více času zbývá, než dojde k potenciálnímu dopadu, tím více možností je pokusit se odvrátit pozornost,“ řekl Heinz.

V září kosmická loď NASA DART cmOsciluje v malém souboru asteroid A podařilo se mu změnit orbitu. Taková strategie může být svobodný Způsob, jak transformovat vesmírné kameny, které ohrožují Přistát.

Dnes Zkouška Ukazuje možnost použití dlouhovlnných rádiových signálů pro vyšetřování uvnitř asteroidů. „Pokud dokážeme zprovoznit pozemní systémy, dá nám to spoustu příležitostí vyzkoušet tyto věci vnitřním snímáním,“ řekl Haynes.

více: Silný odrazový efekt umocnil experiment NASA s vychylováním asteroidů

READ  Historie Země zasílá varování o klimatu - je nutná naléhavá akce

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *