Zemětřesení v Mexiku: Zemětřesení o síle 6,8 stupně zasáhlo Mexiko a zabilo jednoho člověka

Mexico City – Ve čtvrtek časně ráno zasáhlo Mexiko silné zemětřesení o síle 6,8 stupně Richterovy škály, které způsobilo kývání budov a zabilo nejméně jednoho člověka v hlavním městě.

K zemětřesení došlo krátce po 1:00, pouhé tři dny poté, co západní a střední Mexiko zasáhlo zemětřesení o síle 7,6 stupně Richterovy škály a zabilo dva lidi.

Čtvrteční zemětřesení, stejně jako to pondělní, mělo epicentrum v západním státě Michoacan poblíž tichomořského pobřeží, uvedla americká geologická služba USGS. Epicentrum zemětřesení bylo asi 29 mil (46 km) jiho-jihozápadně od Aguila, Michoacan, v hloubce asi 15 mil (24,1 km).

Vláda státu Michoacan uvedla, že zemětřesení bylo cítit v celém státě. Zpráva oznámila poškození budovy v Uruapanu a několik sesuvů půdy na dálnici spojující Michoacán a Guerrero s pobřežím.

Prezident Andres Manuel Lopez Obrador prostřednictvím Twitteru uvedl, že zemětřesení navazovalo na pondělní zemětřesení a bylo cítit i ve státech Colima, Jalisco a Guerrero.

Starostka Mexico City Claudia Sheinbaumová prostřednictvím Twitteru uvedla, že žena zemřela v centrální čtvrti, když spadla ze schodů svého domu. Obyvatelé se shromáždili v ulicích, když zazněl poplach zemětřesení.

Zemětřesení otřáslo už tak napjatou zemí. Nejsilnější pondělní zemětřesení bylo třetím velkým zemětřesením, které zasáhlo 19. září – v letech 1985, 2017 a nyní v roce 2022. Dvě zemětřesení v letech 2017 a 2022 přišla velmi brzy po každoročních cvičeních o zemětřesení pořádaných vždy 19. září na památku ničivého roku 1985. Zemětřesení, které zabilo asi 9500 lidí.

K této zprávě přispěla agentura Associated Press.

Copyright © 2022 od The Associated Press. Všechna práva vyhrazena.

READ  Klimatičtí vědci ve světě vydávají ostré varování před nebezpečím globálního oteplování | Klimatická změna

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.