Zelenskyj propouští ukrajinského velvyslance v Německu a další vyslance

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu odvolal kyjevského velvyslance v Německu a také několik dalších předních zahraničních vyslanců, uvedl prezidentský web.

A v dekretu, který krok neuváděl, oznámil odvolání velvyslanců Ukrajiny v Německu, Indii, České republice, Norsku a Maďarsku.

Nebylo hned jasné, zda vyslanci dostanou nová místa.

Zelenskyj vyzval své diplomaty, aby zmobilizovali mezinárodní podporu a vojenskou pomoc Ukrajině, která se bude snažit odrazit ruskou invazi 24. února.

Vztahy Kyjeva s Německem, které je silně závislé na ruských dodávkách energie a také největší evropskou ekonomikou, byly obzvláště citlivé téma.

Obě hlavní města jsou v současné době v rozporu, pokud jde o turbíny německé výroby, které procházejí údržbou v Kanadě. Německo chce, aby Ottawa vrátila turbíny ruskému plynárenskému gigantu Gazprom, aby mohl pumpovat plyn do Evropy.

Kyjev vyzval Kanadu, aby si turbíny ponechala s tím, že jejich odeslání do Ruska by bylo porušením sankcí vůči Moskvě.

Denní zpravodaj Sabah

Zůstaňte informováni o tom, co se děje v Turecku, jeho regionu a ve světě.

Z odběru se můžete kdykoli odhlásit. Registrací souhlasíte s našimi Podmínkami použití a Zásadami ochrany osobních údajů. Tato stránka je chráněna reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.

READ  Křetínského kumpáni si nárokují velké peníze, které budou fanoušci West Hamu milovat

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.