Zelenskyj propouští ukrajinské vyslance v Indii a Německu

Kyjev:

V sobotu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj řekl, že propustil několik nejvyšších kyjevských vyslanců v zahraničí, včetně otevřeného velvyslance své země v Německu.

Zelenskyj oznámil odvolání velvyslanců Ukrajiny v Německu, Indii, České republice, Norsku a Maďarsku a uvedl, že se na tato místa připravují noví kandidáti.

„Tato rotace je běžnou součástí diplomatické praxe,“ uvedl v prohlášení.

Nebylo jasné, zda budou vyslanci přiděleni na nové pozice.

Zelenskyj vyzval své diplomaty, aby zmobilizovali mezinárodní podporu a vojenskou pomoc pro Ukrajinu, která se snaží odrazit ruskou invazi 24. února.

Citlivé jsou zejména vztahy Kyjeva s Německem, které je silně závislé na ruských dodávkách energie a také největší evropskou ekonomikou.

Andrej Mělník, kterého Zelenského předchůdce koncem roku 2014 jmenoval velvyslancem v Německu, je mezi politiky a diplomaty v Berlíně dobře známý.

Tento 46letý muž se pravidelně zapojuje do upřímných výměn na sociálních sítích a popisuje politiky a intelektuály, kteří jsou proti vyzbrojování Ukrajiny v boji proti ruské invazi, jako uklidnění.

Čtěte také: Rus Lavrov chválí postoj Indie k Ukrajině

Kdysi obvinil německého kancléře Olafa Schulze, že se chová jako „játrovka“, když Schulz okamžitě nepřijal pozvání od Zelenského na návštěvu Kyjeva.

Kyjev a Berlín jsou v současné době ve sporu ohledně turbíny německé výroby, která prochází údržbou v Kanadě.

Německo chce, aby Ottawa vrátila turbíny ruskému plynárenskému gigantu Gazprom, aby pumpoval plyn do Evropy, ale Kyjev vyzval Kanadu, aby si turbínu ponechala, protože návrat by porušil sankce vůči Moskvě.

V sobotu Kanada řekla, že turbínu vrátí.

READ  Předpovídal jsem každý zápas Euro 2020 pomocí generátoru náhodných čísel

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.