Zelení v Německu si vybrali Burbocka jako kandidáta na dalšího kancléře

„Musíme se bez ohledu na výsledek smířit, sjednotit a stát se společnou, velkou a silnou jednotkou v této volební kampani,“ řekl v pondělí novinářům Soder, několik hodin před hlasováním pana Lachette.

Vlivní vůdci křesťanských demokratů si dávali pozor na myšlenku přeběhnout disidenta, pana Sodera. Jiní viděli silnou politickou síť pana Lascheta a jeho zaměření na budování konsensu jako rysy nezbytné k tomu, aby vedly zemi k budoucnosti po Merkelové. Německá média uvedla, že hlasovali od 31 do 9, přičemž šest členů se zdrželo hlasování pro guvernéra Severní Porýní-Vestfálska.

Naproti tomu nominace paní Burbockové vypršela ZeleníDruhý kapitán, Robert Habick, 51 let, byl naladěn. Strana se připravuje apelovat nejen na Němce, kteří přitahují její tradiční postoj k ochraně životního prostředí, ale také na ty, kteří hledají dynamičtější a mladistvější přítomnost v zemi, která je už 16 let pod vedením stejného konzervativního kancléře.

„Chci předložit návrh na svou kandidaturu pro celou komunitu,“ uvedla paní Burbocková ve svém projevu vyzývajícím ke zlepšení situace Němců ve venkovských oblastech a pracovníků s nízkými mzdami. Zdůraznila také, že je důležité zajistit, aby Německo dosáhlo svých cílů v oblasti snižování emisí změny klimatu při zachování průmyslové elektrárny.

Jako spolumajitelka své strany od roku 2018 je paní Burbocková respektována za pozornost věnovanou detailům a upřednostňování upřímné kritiky a návrhů na zlepšení oproti spamu nebo hlasitým projevům. Přijetím nominace v pondělí uznala nedostatek přímých zkušeností v politické funkci a označila ji za sílu, která by jí a její straně pomohla oživit Německo.

„Nikdy jsem nebyla kancléřkou a nikdy jsem nebyla ministryní,“ řekla paní Burbocková. „Ucházím se o obnovení a ostatní představují aktuální stav,“ řekla a dodala: „Myslím, že tato země potřebuje nový začátek.“

READ  Více než 1,5 milionu lidí přešlo z Ukrajiny do sousedních zemí

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *