Zdravotní úředníci tlačí, aby skryli vakcíny pro všechny, protože Fresno County zaznamenává nárůst COVID-19

Fresno, Kalifornie (KFSN) – COVID -19 se šíří v okrese Fresno a místní zdravotní úředníci tvrdí, že další nárůst případů by mohl znovu zatížit nemocniční systémy.

Proto všechny vybízejí, aby se kryli nebo nechali očkovat.

“Dostaneme se do toho rychleji a snáze, pokud všichni budou dodržovat bezpečnostní opatření, která jsme říkali za poslední rok a půl,” říká Dr. Rice Vohra, prozatímní zdravotní úředník z okresu Fresno.

Řekl, že ministerstvo zdravotnictví spolupracuje s nemocnicemi, aby zajistilo, že budou mít dostatečné zdroje.

„Jsem optimistický v tom, že si můžeme vzít všechna ponaučení, která jsme se v minulosti naučili, a aplikovat je na tento současný nárůst a překonat jej s nejmenším narušením poskytování zdravotní péče,“ řekl.

Vohra dodal, že nové pokroky v léčbě COVID pomáhají pacientům, kteří nebyli před rokem k dispozici.

Příbuzný: Zdravotní úředníci okresu Fresno zaznamenávají nárůst případů Covid u lidí ve věku 10-30 let

Nyní je v kraji Fresno hospitalizováno 163 lidí s onemocněním COVID-19. Doktor Vohra řekl, že drtivá většina těchto pacientů nebyla očkována.

V kraji také stoupl počet případů nejnákazlivější varianty delta, přičemž 147 lidí uvedlo, že na variantu měli pozitivní test.

Doktor Vohra uvedl, že za poslední měsíc se zvýšil také počet nových případů koronaviru mezi očkovanými lidmi. Zdravotníci oznámili téměř 500 případů průlomů v kraji.

“Místo aby sem tam pronikly do jediné penetrační infekce, vidí celé rodiny, které byly očkovány proti COVID,” řekl Vohra.

Prozatímní představitel zdravotnictví uvedl, že zatímco vzestupná tendence je pro zdravotní úředníky, nejlepší věcí, kterou mohou očkovaní lidé udělat, aby ochránili sebe i ostatní, je pokračovat v maskování.

„Dokud dělají sociální distancování a maskování, je to opravdu vše, co musí udělat, aby ochránili sebe a své rodiny,“ řekla Vohra.

READ  Meteor ohnivé koule rozsvítí oblohu v Coloradu

Zdravotníci uvedli, že také vidí více dětí s pozitivním testem na COVID-19, zejména těch ve věku 11 let nebo mladších, kteří dosud nemohou dostat vakcínu.

Příbuzný: Město Fresno bude vyžadovat, aby zaměstnanci neočkovaní absolvovali týdenní test na COVID-19

Ministerstvo zdravotnictví a úředníci v Dětské nemocnici Valley vyzvali děti, aby používaly obličejové masky, které pomohou zabránit šíření viru.

Stát Kalifornie v současné době vyžaduje, aby všichni studenti a zaměstnanci nosili masky uvnitř škol.

Minulý týden představenstvo společnosti Clovis Consolidated souhlasilo s tím, že dá rodičům možnost vyplnit formulář, který osvobodí jejich děti od používání obličejové pokrývky kvůli obavám z fyzického nebo duševního zdraví.

Doktor Vohra řekl, že spolupracují s Clovis Unified a státem na vyjasnění správných pokynů požadovaných pro školy.

„Chápeme, že by to měl udělat lékař,“ řekla Vohra. „Vlastní svědectví není jeho náhradou.“

Copyright © 2021 KFSN-TV. Všechna práva vyhrazena.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *