Zažaloval NASA poté, co se na Floridě zřítil nechtěný vesmírný projektil

Zažaloval NASA poté, co se na Floridě zřítil nechtěný vesmírný projektil

Americká rodina požaduje od NASA odškodné 80 000 dolarů poté, co malý kousek vesmírného odpadu spadl z vesmíru a dopadl na střechu jejich domu na Floridě, uvedla v pátek právnická firma.

Problém vesmírného odpadu se objevil spolu se zvýšeným prostorovým provozem a reakce NASA by mohla vytvořit precedens pro to, jak budou budoucí nároky řešeny, uvedla ve zprávě právnická firma Cranville Sumner. prohlášení.

8. března zasáhl objekt o hmotnosti pouhých 700 gramů dům Alejandra Otera v Neapoli na Floridě a prorazil díru ve střeše.

NASA později Určitý Byla součástí nabíjecí palety použitých baterií, která byla vypuštěna z Mezinárodní vesmírné stanice jako odpad v roce 2021.

Obnovená vzpěra z letového podpůrného zařízení NASA používaného k upevnění baterií ISS na nabíjecí podložku. Vrtule přežila návrat zemskou atmosférou 8. března 2024 a narazila do domu v Neapoli na Floridě. (NASA)

Americká vesmírná agentura uvedla, že místo toho, aby se před pádem na Zemi úplně rozpadla, její část zůstala po návratu do atmosféry nedotčená.

Oteroův syn byl v době kolize v domě, podle právní firmy, která uvedla, že NASA má šest měsíců na to, aby odpověděla na její tvrzení.

„Můj klient hledá vhodnou náhradu, která by zohlednila stres a dopad, který tato událost měla na jejich životy,“ řekl právník Mika Nguyen Worthy.

„Jsou vděční, že při tomto incidentu nikdo neutrpěl fyzické zranění, ale taková situace na pokraji smrti mohla být katastrofální.

„Mohlo dojít k vážnému zranění nebo smrti.“

NASA na žádost AFP o komentář okamžitě nereagovala.

© Agence France-Presse

READ  Walmart nabízí zdarma dárkovou kartu v hodnotě 300 $, když si koupíte Apple iPhone 14 na AT&T nebo Verizon na Černý pátek

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *