Zastánci tvrdí, že federální návrh na kategorii „Blízký východ nebo severní Afrika“ je již dávno opožděn

Zastánci tvrdí, že federální návrh na kategorii „Blízký východ nebo severní Afrika“ je již dávno opožděn

Zastánci tvrdí, že návrh Bidenovy administrativy přidat k oficiálním dokumentům, jako je sčítání lidu, identifikátor „Blízkého východu nebo severní Afriky“, neboli MENA, je nejnovějším pokrokem v desetiletí trvajícím boji o zajištění reprezentace pro historicky statisticky neviditelnou komunitu.

v Upozornění federálního rejstříku Federální meziagenturní technická pracovní skupina pro standardy rasy a etnického původu, zveřejněná v pátek, doporučila přidat identifikátor jako novou kategorii s argumentem, že „mnozí v komunitě MENA nesdílejí stejné zkušenosti jako bílí lidé evropského původu a neidentifikují jako bílé.“ Ostatní je jako bílé nevidí.“

„Je to, jako bychom vždy říkali ‚bílí bez privilegií‘,“ řekl Abdel Ayoub, národní výkonný ředitel Americko-arabského antidiskriminačního výboru, jedné z prvních skupin, které prosazovaly identitu pro blízkovýchodní a severoafrickou komunitu. . „Počítali jsme jako bílé, ale neměli jsme výsadu, která s tím souvisí.“

Současné standardy rasy a etnicity ve Spojených státech jsou určeny Úřad pro řízení a rozpočet a od roku 1997 nebyl aktualizován. Podle Úřadu pro řízení a rozpočet existuje pět kategorií údajů pro rasu a dvě pro etnický původ: Indián nebo domorodec z Aljašky; Asiat, Černoch nebo Afroameričan; původní obyvatel Havaje nebo jiného tichomořského ostrovana; bílý; hispánský nebo latino; a non-hispánci nebo Latinos.

Střední východ a severní Afrika jsou zahrnuty do kategorie „bílých“, což znamená, že Američané, kteří vystopují své předky v těchto geografických oblastech, musí zkontrolovat, zda v dokumentech, jako jsou sčítání lidu, lékařské dokumenty, žádosti o zaměstnání a další, nejsou „bílé“ nebo „jiné“. formuláře federální pomoci.

To způsobilo, že komunita, kterou odborníci odhadují na 7 až 8 milionů lidí, je neviditelná, nedostatečně zastoupená a nepovšimnutá.

Odborníci tvrdí, že síla je v číslech

„Na datech je to, že určují politiku. Je nemožné myslet na jakýkoli aspekt života, který není ovlivněn způsobem, jakým používáme data ze sčítání lidu,“ řekla Maya Berry, výkonná ředitelka Arab American Institute. „Rozhoduje, kam jdou biliony dolarů ve federálních výdajích. Ovlivňuje to ochranu našich komunit, naši politickou reprezentaci – všechno.“

READ  Britská matka zemřela, když spala v letadle se svým manželem a dvěma dětmi

V číslech je síla, řekl Perry, a za současného stavu věcí je velká část výzkumu americké společnosti na Blízkém východě a v severní Africe neoficiální, protože neexistuje žádný identifikátor, který by je identifikoval. Dokonalým příkladem je pandemie COVID-19.

„Byla touha porozumět tomu, jak Covid ovlivňuje určité společnosti, ale když se podíváte na výzkum, který byl proveden na komunitě MENA, uvidíte, že většina z nich“ nevykresluje úplný obrázek, řekl Perry. „Stále nevíme, kolik z nás kvůli tomu dostalo vakcínu proti Covid.“

Také kvůli nedostatku údajů Američané z regionu Středního východu a severní Afriky přicházejí o příležitosti pro zdravotní a sociální služby a dokonce i o granty pro malé podniky, řekl Samer Khalaf, bývalý předseda americko-arabského antidiskriminačního výboru. .

„Vrať se nám dá kousek koláče, zdroje na zdraví, duševní zdraví, vzdělání, co si jen vzpomeneš,“ řekl Khalaf. „Majitelé malých podniků v komunitě budou moci využívat granty, na které nemáme nárok, protože spadáme do bílé kategorie.“

Ayoub řekl, že v průběhu historie byli Američané na Blízkém východě a v severní Africe „na straně špatných politik“, jako jsou programy sledování a seznamy sledovaných osob, aniž by měli možnost tyto praktiky studovat, protože neexistují žádná definitivní data.

„Nemáme žádný způsob, jak bojovat s touto politikou a ukázat naši moc politikům, protože nemáme tato čísla,“ řekl.

Kdo jsou Američané na Středním východě a v severní Africe?

Migrace ze zemí Blízkého východu a severní Afriky do Spojených států začala na konci devatenáctého století a v posledních desetiletích se rozšířila převážně kvůli politickým otřesům. Institut pro imigrační politiku.

Američané v regionu Středního východu a severní Afriky mohou vysledovat své předky ve více než desítce zemí, včetně Egypta, Maroka, Íránu, Kuvajtu a Jemenu. Region je rasově a etnicky rozmanitý a ti odtamtud mohou být bílí, hnědí nebo černí, kromě toho, že patří k etnické skupině, jako jsou Arabové, Berbeři, Kurdové, Chaldejci a další.

READ  Vědci hypersonických raket zatčeni v Rusku za zradu

Khalaf řekl: „Mnoho toho, jak Amerika pohlíží na identitu, je založeno na barvě pleti, kvůli její historii. A naše rozdělení do kategorií podle barvy pleti je velmi zastaralé.“

Podle dokumentu by změna navrhovaná federální vládou zahrnovala „Střední východ nebo severní Afriku“ jako samostatnou kategorii s libanonskými, íránskými, egyptskými, syrskými, marockými a izraelskými podkategoriemi. Bude také prázdné místo, kam mohou lidé napsat, jak se identifikují.

„Je to jako deja vu.“

Není to poprvé, co Spojené státy dospěly k závěru, že kategorie Středního východu a severní Afriky je nezbytná.

Census Bureau již testoval zařazení kategorií v roce 2015 a zjistil, že jde o zlepšení procesu sběru dat. Když Trumpova administrativa složila přísahu do úřadu, agentura nenavázala tam, kde předchozí administrativa skončila.

„Tady hraje roli politizace decilového sčítání lidu v roce 2020,“ řekl Perry. „Mysleli jsme si, že v této kategorii jdeme vpřed, a pak Trumpova administrativa toto úsilí vzdala. Nyní jsem tady v roce 2023 a tento návrh právě předložila Bidenova administrativa.“

Je to trochu déjà vu, říká Khalaf a diví se, proč Bidenově administrativě trvalo dva roky, než návrh zveřejnila.

„Všechna tato práce již byla vykonána,“ řekl. „Můj problém je, proč na to čekali dva roky ve vedení?“

Je to praktické

Doporučení OMB přijmout kategorii Středního východu a severní Afriky je právě to.

„Je důležité si uvědomit, že doporučení jsou předběžná – nikoli konečná – a nereprezentují pozice Úřadu pro řízení a rozpočet ani agentur, které se účastní pracovní skupiny,“ řekla Karen Orvisová, hlavní americká statistika a mluvčí úřadu. řízení a rozpočtu.

Nyní, když bylo zveřejněno oznámení o federálním rejstříku, mají odborníci a veřejnost do 12. dubna možnost vyjádřit se k navrhovaným změnám.

READ  Zvyšující se tlak na Německo, aby dodalo Ukrajině rakety dlouhého doletu

„Vyzýváme každého, aby nabídl své osobní myšlenky a reakce na tyto návrhy, včetně toho, jak si myslíte, že by mohly ovlivnit různé komunity,“ řekl Orvis.

Pracovní skupina pro rasové a etnické standardy sdílí svá zjištění s OMB v roce 2024 a agentura se poté rozhodne přijmout je tak, jak jsou, přijmout je se změnami nebo je nepřijmout vůbec.

„Celé generace jsme zůstali bez povšimnutí, bez počítání, s pocitem, že na naší identitě nezáleží,“ řekl Ayoub. „To by pro nás bylo obrovské.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *