Záplavy v Pákistánu postihly 33 milionů lidí v nejhorší katastrofě za posledních deset let

Od poloviny června zemřelo v důsledku přívalových dešťů a záplav v celé jihoasijské zemi 937 lidí, uvádí tamní Národní úřad pro zvládání katastrof (NDMA).

Ministryně pro změnu klimatu Sherry Rehmanová označila záplavy za „bezprecedentní“ a „nejhorší humanitární katastrofu tohoto desetiletí“.

„Pákistán prochází osmým cyklem monzunů, zatímco země obvykle zažívá pouze tři až čtyři cykly dešťů,“ řekl Fazlur Rahman. „Procenta torrentových torrentů jsou hrozná.“

Vyzdvihla zejména dopad na jih země a dodala, že probíhají „maximální“ humanitární snahy.

Řekla, že NDMA, pákistánská armáda a regionální úřad pro zvládání katastrof pracují na pomoci postiženým – ale kvůli rostoucímu počtu bezdomovců a rodin bez domova existuje „naléhavá“ potřeba přístřeší a pomoci.

Dodala, že jižní provincie Sindh, která byla těžce postižena záplavami, požádala o jeden milion stanů, zatímco blízká provincie Balúčistán požádala o 100 000 stanů.

„Prioritou Pákistánu je v tuto chvíli tato klimaticky vyvolaná humanitární katastrofa epických rozměrů,“ řekl Rehman a vyzval mezinárodní společenství, aby poskytlo pomoc vzhledem k „omezeným“ zdrojům Pákistánu.

Obyvatelé se 24. srpna ukrývají v provizorním táboře v okrese Rajanpur v pákistánské provincii Paňdžáb.

Postiženo bylo 30 milionů lidí, řekl agentuře Reuters ministr plánování a rozvoje Ahsan Iqbal samostatně, což je číslo, které by představovalo asi 15 % populace jihoasijské země.

Úřad OSN pro koordinaci humanitárních záležitostí (OCHA) ve čtvrtek v aktualizaci uvedl, že monzunové deště zasáhly téměř 3 miliony lidí v Pákistánu, z nichž 184 000 bylo vysídleno do pomocných táborů po celé zemi.

Více než 900 lidí zabily monzunové deště a záplavy v Pákistánu, včetně 326 dětí

Úsilí o financování a rekonstrukci bude výzvou pro Pákistán s omezenou hotovostí, který musí snížit výdaje, aby zajistil, že MMF bude souhlasit s uvolněním tolik potřebných finančních prostředků na záchranu.

Za posledních 24 hodin bylo po celé zemi poškozeno 150 kilometrů (asi 93 mil) silnic a více než 82 000 domů bylo částečně nebo úplně poškozeno, uvedla ve zprávě Národní správa pro zvládání katastrof.

READ  Princ Philip dostane své poslední přání zemřít doma: Zdroj

Od poloviny června, kdy monzun začal, bylo poškozeno více než 3 000 kilometrů (1 864 mil) silnic, 130 mostů a 495 000 domů, podle nejnovější situační zprávy NDMA a čísel odrážejících se ve zprávě OHCA.

‚Déšť nikdy nepřestal‘

Naprostá většina tohoto poškození je ve vazbě.

„Bratře, déšť už tři měsíce neustává… Žijeme s dětmi v rikši, protože střecha našeho hliněného domu zatéká,“ řekla Reuters TV v Hajdarábádu v Sindhu žena, která si nepřála být jmenována. provincie. Druhé největší město.

Armádní síly rozdělují potraviny a zásoby vysídleným lidem v záchranném táboře v okrese Jamshoro v jižním Pákistánu 24. srpna.

„Kam jdeme? Okapové žlaby jsou přetékající a náš dvůr je plný odpadních vod. Naše domovy a uličky se proměnily v plovoucí odpadkový koš,“ řekla a seděla se třemi svými dětmi v rikše.

OCHA také varoval, že byly vydány výstrahy ohledně záplav, toků řek a sesuvů půdy v několika oblastech Pákistánu a silné deště se očekávají v příštích dvou dnech také ve většině částí země.

Rahman uvedl, že srážky v provincii Sindh jsou tento měsíc o 784 % vyšší, než je srpnový průměr, zatímco v provincii Balúčistán došlo k nárůstu téměř o 500 %.

Řekla, že 23 okresů v Sindhu bylo prohlášeno za postižené katastrofou.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.