Zámky: Němečtí kadeřníci se znovu otevírají navzdory obavám z virů

„Je v tom trochu rozpor, protože na jedné straně jsme samozřejmě rádi, že se můžeme znovu otevřít a znovu si vydělat peníze sami,“ řekl. „Na druhou stranu, rostoucí počet a vznikající (virové) mutace jsou samozřejmě také předmětem našeho zájmu.“

Zákazník Udo Matzka (64) řekl, že je „naprosto šťastný, že tu dnes mohu být“.

„Nenapadlo by mě, jak důležitý je kadeřník systematicky,“ řekl.

Rostou výzvy k další deregulaci, ale existuje také touha být opatrný. Trvalý pokles nových denních infekcí se zastavil a v některých oblastech se dokonce zvrátil, přičemž v Británii bylo poprvé objeveno šíření nakažlivějšího typu.

„Tento týden nastaví směr pro nadcházející měsíce,“ řekl bavorský guvernér Marcus Sueder a zastával opatrný přístup. Popsal virovou situaci jako „nestabilní“ a uvedl, že úřady by neměly „přejít na třetí vlnu“.

„Je opravdu důležité, abychom tento týden činili chytrá rozhodnutí,“ řekl. „Chytrá rozhodnutí znamenají, že je třeba vzít v úvahu náladu – musíme najít správnou rovnováhu mezi opatrností a otevřeností, nikdy nesmíme ztratit nervy … a jednoduše splnit všechny touhy.“

Centrum pro kontrolu nemocí v Německu oznámilo 4 732 případů nového koronaviru za posledních 24 hodin a 60 dalších úmrtí, čímž se celkový počet úmrtí v důsledku epidemie v Německu zvýšil na 70 105. Počet nových případů v průběhu sedmi dnů dosáhl téměř 66 případů na 100 000 obyvatel – hluboko pod vrcholem 200 těsně před Vánocemi, ale také výrazně nad 35. úrovní, na které vláda podle současných plánů chtěla pravidla dále uvolnit.

Německo podalo od neděle první injekci vakcíny 4,9% své populace, zatímco 2,5% dostalo druhou dávku – relativně pomalý pokrok, který vyvolal ostrou kritiku.

Bavorsko a dvě sousední země mezitím plánují podat 15 000 dávek vakcíny do sousední České republiky, která má v současné době nejvyšší míru infekce v Evropské unii 27 zemí.

READ  Crouse a Woolgemuth jsou připraveni na prosincovou reprezentaci USA

Soder uvedl, že „symbolické opatření“ v konečném důsledku pomůže Německu, protože české úřady ho chtějí použít ve vysoce rizikových oblastech poblíž hranic a očkovat přeshraniční cestující.

Saský guvernér Michael Kretschmer navrhl, aby virové hotspoty podél hranic měly mít větší podíl testů a vakcín k dispozici všem osobám starším 18 let, aby se tam šířilo.

Většina německých provincií s vysokou mírou infekce se nachází poblíž českých hranic.

___

K této zprávě přispěli Daniel Nyman v Kolíně nad Rýnem a Frank Jordan v Berlíně.

___

Sledujte epidemiologické pokrytí AP na:

https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic

https://apnews.com/hub/coronavirus-vaccine

https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *