Zaměstnanec českého olympijského týmu má pozitivní testy na COVID-19

Před olympijskými hrami v Tokiu 2020 v japonském Tokiu 17. července 2021 jsou atleti s pozitivním testem Kovit-19 pro jednu osobu hlídáni bezpečnostními pracovníky u vchodu do vesnice. REUTERS / Kim Kyung-Hoon

Praha 17. července (Reuters) – Posádka českého olympijského týmu měla pozitivní test na Covit-19 po příjezdu do Tokia charterovým letem z Prahy, uvedli v sobotu představitelé českých olympijských her. Vesnice.

Posádka – která měla před odletem dva negativní testy PCR a žádné příznaky – je nyní izolována od letadla s několika blízkými kontakty, uvedli představitelé týmu ve svém prohlášení. Nezmínili jméno zaměstnance.

„Do dvou hodin jsme zrealizovali akční plán a připravili jsme jednotlivé místnosti pro všechny sportovce a členy z letu do vesnice,“ uvedl Martin Doctor, sportovní ředitel Českého olympijského výboru.

„V každém případě nejsou tréninkové aktivity a programy sportovců nijak omezeny.“

Organizátoři olympijských her v Tokiu dříve v sobotu informovali o prvním případu COVID-19 ve vesnici sportovců a 14 nových případů bylo spojeno s hrami začínajícími příští týden, což vyvolalo nové pochybnosti o příslibech „bezpečné a zabezpečené“ události. Přečtěte si více

Tyto hry, které byly kvůli globální epidemii odloženy o rok, se často hrají bez diváků a za přísných izolačních pravidel. Většina sportovců začala přicházet na olympijské hry, které probíhají od 23. července do 8. srpna.

Zpráva Michaela Kahna, úpravy Ken Ferris

Naše standardy: Principy nadace Thomson Reuters.

READ  Kabina nejstarší lanovky v Česku se zřítila k zemi

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.