Zajímá vás 60 fps na PS5?

Zajímá vás 60 fps na PS5?
Foto: Push Square

Dvě nové hry pro PS5 způsobily tento týden velký rozruch. Morový příběh: Requiem A Gothamští rytíři Udělal největší hřích, že na mé současné konzoli Sony nedosáhl rychlosti 60 snímků za sekundu. Pokud jde o nás, obě jsou to dobré hry – Requiem Mass je opravdová lahůdka, jak se hodí Naše recenze — ale to lidem nezabránilo v rozdmýchávání staré debaty o snímkové frekvenci.

Skutečnost je taková, že jsme nyní docela zvyklí na to, že na PS5 dostaneme režim výkonu 60 snímků za sekundu kost tituly. Tato akce umožňuje mnohem plynulejší streamování, než na jaké jsme byli zvyklí u předchozích generací, kdy byly konzolové hry obecně omezeny na 30 snímků za sekundu.

Fanoušci akčních a bojových her vám řeknou, jak důležitá je stálá vysoká snímková frekvence. Nejen, že je 60 snímků za sekundu plynulejší – umožňuje citlivější hru, animace lze lépe číst a vstupy tlačítek lze snadněji zaznamenávat.

Ale vzhledem k tomu, že A Plague Tale: Requiem a Gotham Knights vynechávají stroje poslední generace, jako je PS4, nutí lidi přemýšlet, jestli to není znamení toho, co přijde na PS5. Opravdu se vzdalujeme od 60fps na konzolích?

Upřímně řečeno, nejsme přesvědčeni ani tak. Spoustě přihlížejících zde chybí, že jak A Plague Tale: Requiem, tak Gotham Knights jsou špatně optimalizované verze – mají problémy na všech platformách, včetně PC, kde dokonce i špičková rypadla mají potíže s bezproblémovým chodem. Je to jen náhoda, že spustili zhruba ve stejnou dobu a nyní nutí uživatele PS5 přemýšlet o tom, zda jejich systém bude i v budoucnu nabízet režimy s vyšší snímkovou frekvencí.

Ale jako vždy toto vlákno vyvolává otázku: Opravdu vám záleží na získání 60 snímků za sekundu na PS5? Hlasujte v naší anketě, pak zkuste dát smysl v sekci komentářů níže.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *