Zahraniční zájem stoupá s tím, jak izraelská Železná kupole zlepšuje propustnost

Zahraniční zájem stoupá s tím, jak izraelská Železná kupole zlepšuje propustnost

Části Iron Dome již byly prodány do zemí jako Kanada, Británie, Česká republika a Slovensko

Nedávná izraelská operace „Breaking Dawn“ v pásmu Gazy zdůraznila zlepšenou míru zachycení Iron Dome, která šetří ekonomice země miliardy dolarů a stimuluje zájem zahraničních kupců.

Vzhledem k tomu, že většina Izraelců byla schopna pokračovat v provozu i přes odpálení více než 1000 raket Islámského džihádu na území země za pouhé tři dny, odborníci očekávají zahraniční prodej izraelského protiraketového systému, který umožnil vzestup, podle glóby.

Izraelská armáda v neděli oznámila, že systém určený k zachycení a zničení raket a raket mířících do obydlených oblastí měl během operace Breaking Dawn úspěšnost 97 procent, což je působivé zlepšení oproti 75procentní úspěšnosti operace Pilíř obrany v roce 2012.

Zatímco části Iron Dome již byly prodány do zemí, jako je Kanada, Británie, Česká republika a Slovensko, podepsání Abrahamských dohod, které Spojené státy vyjednaly v roce 2020 s řadou arabských zemí, učinilo systém pro atraktivnější. Sousedé Izraele na Blízkém východě. .

Ruská invaze na Ukrajinu také přispěla k bezpečnostním obavám Evropy a vyvolala zájem o Iron Dome, zejména v Německu, které údajně vyšetřovalo nákup systému během březnové návštěvy kancléře Olafa Schultze v Izraeli. Schvalovací proces prý probíhá na ministerstvu obrany a izraelském vedení.

Izrael se však zdržuje prodeje systému válčícím stranám, přestože Kyjev opakovaně žádal o nákup nákladné technologie na ochranu civilistů před těžkým ruským bombardováním.

podle glóbyKaždý z tamirských interceptorů používaných v Iron Dome stál 50 000 dolarů a v neděli ráno účet za vypuštění 300 z nich přesáhl 45 milionů dolarů. Zdroj z ministerstva financí uvedl, že návrh protiraketového zákona bude předložen ve formě rozpočtových požadavků na obranné síly.

Minulý týden Spojené státy dokončily nejnovější záchytný test obranného systému Iron Dome na střelnici White Sands spolu s Izraelskou organizací protiraketové obrany izraelského ministerstva obrany. V roce 2018 zakoupila americká armáda dvě baterie od Rafael Advanced Defense Systems, včetně 12 odpalovacích zařízení a 240 interceptorů.

READ  Český influencer shodí z helikoptéry milion dolarů a lidé ho vyzvednou do jedné hodiny – India TV

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *