Záhadné pruhy světla na noční obloze vyděsí obyvatele Kalifornie

Záhadné pruhy světla na noční obloze vyděsí obyvatele Kalifornie

V pátek večer byly na obloze v oblasti Sacramenta vidět záhadné pruhy světla, které šokovaly davy svatého Patrika, kteří pak na sociální sítě zveřejnili videa z náhlého pohledu.

Jaime Hernandez byl v King Kong Brewing Company v Sacramentu na oslavě Den svatého Patrika, když si někteří ze skupiny všimli světla. Hernandez rychle začal natáčet. V sobotu řekl, že to skončilo asi za 40 sekund.

„Byli jsme hlavně v šoku, ale ohromeni jsme, že jsme toho byli svědky,“ uvedl Hernandez v e-mailu. „Nikdo z nás nikdy nic takového neviděl.“

Majitel pivovaru Hernandezovo video zveřejněné na InstagramuPtá se, jestli někdo dokáže vyřešit hádanku.

Jonathan McDowell říká, že může. McDowell je astronomem z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics. McDowell v sobotu v rozhovoru pro The Associated Press řekl, že si je na 99,9 % jistý, že pruhy světla pocházejí z hořícího vesmírného odpadu.

McDowell řekl, že japonský komunikační balíček, který přenáší informace z Mezinárodní vesmírné stanice na komunikační satelit a zpět na Zemi, se stal zastaralým v roce 2017, kdy satelit přestal fungovat. McDowell dodal, že zařízení, které vážilo 683 liber, bylo z vesmírné stanice vyřazeno v roce 2020, protože zabíralo drahocenný prostor a při návratu by úplně shořelo.

Hořící kusy trosek vytvořily „úžasnou světelnou show na obloze,“ řekl McDowell. Odhadl, že trosky byly vysoké asi 40 mil a cestovaly tisíce mil za hodinu.

Dodal, že americké vesmírné síly potvrdily cestu opětovného vstupu přes Kalifornii pro interorbitální komunikační systém a načasování je v souladu s tím, co lidé viděli na obloze. Vesmírné síly nebylo možné v sobotu okamžitě kontaktovat s otázkami.

— Jennifer McDermott, Associated Press

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *