Zadržený blogger je zobrazen na videu poté, co Bělorusko přinutilo své letadlo přistát

A Běloruský disidentský novinář se objevil ve videu Pozdě v pondělí, necelé dva dny poté, co bylo osobní letadlo, ve kterém se nacházel, náhle zkrouceno a donuceno přistát v běloruském hlavním městě.

Ve videoklipu zveřejněném běloruskými úředníky a uvedeném ve státní televizi a sociálních médiích Roman Protasevic 26, mluví rusky, protože říká, že nemá žádné zdravotní problémy „včetně srdce nebo jiných orgánů a policie se mnou zachází celkem správně a podle zákona.“

The Blogger Vládou Alexander Lukašenko, Často označován jako on b Poslední diktátor v Evropě, Jiskřila rozzlobená reakce USA, Evropská unie a NATO.

Protasevicov otec mezitím popsal zatčení svého syna jako „úplné šílenství“ a video z důvodu nátlaku a nátlaku odmítl. Dzmitrii Protasevic v rozhovoru pro agenturu Reuters uvedl, že tvář jeho syna vypadala jako pohmožděná, nos byl zlomený a jeho jazyk byl napsán ve vysoké míře.

Protasevic má na videu modřiny a škrábance.

„To nejsou ani jeho slova, ani jeho tóny,” řekl Protasevicov otec z jeho domu v Polsku. „Jedná velmi konzervativně a je vidět, že je nervózní.”

Letoun společnosti Ryanair s registračním číslem SP-RSM přepravoval opozičního novináře Romana Protaseviče a letěl z Atén do Vilniusu a v neděli odklonil do Minsku.Mindgas Kulpis / AP

Evropská unie, která v neděli popsala odklon letadla jako „únos“, zřejmě proměňuje silný jazyk v akci, a v pondělí oznámila některé Letecké odkazy Nové sankce budou sníženy na nespecifikovaný počet běloruských jednotlivců a společností.

Organizace ve svém prohlášení uvedla, že blok 27 zemí souhlasil po schůzce v Bruselu se zákazem běloruských leteckých společností ze vzdušného prostoru Evropské unie a vyzval „všechny letecké společnosti v Evropské unii, aby se vyhnuly přeletu nad Běloruskem“. Společné prohlášení.

Evropská unie rovněž vyzvala Mezinárodní organizaci pro civilní letectví, aby vyšetřila nouzové přistání letadla Ryanair Let, který Protasevic nesl.

READ  Myanmarská policie v jednom z nejkrvavějších dnů od převratu zastřelila dva protestující

„Toto je útok na demokracii, toto je útok na svobodu projevu a toto je útok na evropskou suverenitu.“ Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen Reportéři.

Stažení Aplikace NBC News Za nejnovější zprávy a politiku

Prezident Joe Biden Rovněž odsoudil Bělorusko za jeho činy a uvedl, že vynucené přistání je „přímou urážkou mezinárodních standardů“, a vyzval k vyšetřování.

„Tento ohavný incident a video, které pan Pratasevic natočil pod nátlakem, je ostudným útokem jak na politickou opozici, tak na svobodu tisku.“ Uvedl Biden ve svém prohlášení.

Západní vůdci však budou muset postupovat opatrně, aby nevytlačili Lukašenka do užších vazeb Hlavní spojenec, Rusko, Podle Kerra Gilesa, vedoucího programu pro Rusko a Eurasii ve londýnském výzkumném středisku Chatham House.

Giles uvedl, že Lukašenkovy kroky mohou být důkazem toho, že nyní nevidí žádnou „nevýhodu“ v tom, že se stane „darebáckým státem“, a přikládá jen malý význam vztahům se Západem.

Dodal: „Nelze jednoznačněji prohlásit, že se Lukašenko otočil zády k Západu – a tím dal všechny své sázky na napjatý vztah s Moskvou.“

Po autoritářském vůdci Lukašenko odolal vzácným masovým demonstracím Proti své vládě po sporných volbách v roce 2020 Evropská unie a USA uvalily několik kol finančních sankcí Proti Minsku.

Lukašenko popírá volební podvody.

Před Hlasování je spornéÚřady zatkly tisíce jeho oponentů a mnoho z nich je nyní ve vězení nebo v exilu, uvedl Skupiny pro lidská práva.

Na Twitteru vůdce opozice v exilu, Svyatlana TsikhanoskayaV sobotu vyzval k celosvětovému solidárnímu protestu s Bělorusky.

Tatyana ChistikovaA Matthew Bodner A Reuters Přispělo.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *