Zachyceno kamerou a následně telefonem: ruská vojenská jednotka, která zabila desítky v Buchu

Zde je několik klíčových bodů, které je třeba prozkoumat.

Zatímco v Bucha byly přítomny různé vojenské jednotky – počet obětí dosáhl po celém městě Více než 400 – The Times označily 234. pluk, výsadkovou jednotku dislokovanou ve městě Pskov v západním Rusku, za hlavního pachatele vražd v Yablonské ulici. Výsadkové jednotky, jako je tato, jsou jedny z nejlépe vycvičených a vybavených jednotek v ruské armádě. Důkazy o zapojení č. 234 zahrnují vojenskou výstroj, odznaky uniforem, rádiové hovory a balicí lístky na krabicích s municí. vojenští odborníci z džíny a Ústav pro studium války Poskytla nahlédnutí do ruských obrněných vozidel a jejich označení, stejně jako taktické operace viděné ve vizuálních průvodcích.

Obyvatelé Buchy uvedli, že když je ruští vojáci vyslýchali, často jim zabavili telefony. S podezřením, že vojáci mohli sebrat telefony obětí, naši korespondenti získali od ukrajinských úřadů databázi všech hovorů a zpráv odeslaných z regionu Bucha do Ruska v průběhu měsíce března. Když jsme vedli rozhovory s příbuznými obětí, shromáždili jsme jejich telefonní čísla a zkontrolovali, zda jsou v databázi. Objevil se mrazivý vzorec: Vojáci běžně používali telefony obětí k volání domů do Ruska, často jen několik hodin poté, co byly zabity.

Analýzou telefonních čísel požadovaných ruskými vojáky a odhalením profilů na sociálních sítích spojených s jejich rodinnými příslušníky potvrdil The Times totožnost dvaceti parašutistů jako příslušníků 234. pluku. V mnoha případech jsme vyzpovídali jejich příbuzné a mluvili s některými samotnými vojáky. , z nichž dva potvrdili, že byli v 234. divizi a sloužili v Buchu. Naše zjištění jsme porovnali s osobními údaji získanými z uniklých a oficiálních ruských databází poskytnutých společností Centrum pokročilých obranných studiíNezisková skupina ve Washingtonu, D.C., která se zaměřuje na globální bezpečnost.

READ  Jihoafrická republika hájí plánovaná vojenská cvičení s Ruskem a Čínou

The Times identifikovaly – poprvé – Třináct lidí bylo zabito Podél Yablunské ulice v březnu. U většiny těchto obětí jsme prověřili úmrtní listy a primární příčinou smrti byla střelná zranění.

Oběťmi byli obyvatelé Buchy nebo okolních měst všech věkových kategorií a profesí. Mezi oběťmi, které ruští výsadkáři zabili, byla 5. března 52letá Tamila Miščenková a její 14letá dcera Anna. Byly mezi čtyřmi ženami, které utekly z Buchy, když na jejich modrou dodávku stříleli ruští vojáci.

Téměř všechny oběti, které jsme identifikovali na Yablonské ulici, byli ukrajinští civilisté nebo váleční zajatci. Kvůli jejich systematické a rozšířené povaze může zabíjení butcha dosáhnout limitu zločiny proti lidskosti. Rusko se k ICC nepřipojilo a je nepravděpodobné, že bude spolupracovat v jakýchkoliv případných budoucích případech týkajících se ruských vojáků.

Oběti na Yablonské ulici nezemřely při přestřelce mezi ruskými a ukrajinskými silami, ani nebyly náhodně zastřeleny ve válečné mlze. Naše vyšetřování ukazuje, že je ruské síly úmyslně zabily, zřejmě v rámci systematické „čistící“ operace k zabezpečení cesty do hlavního města. Desítky civilistů byly zastřeleny. V jiných případech byli zatčeni a popraveni muži podezřelí z napojení na ukrajinskou armádu.

Podplukovník Arťom Gorodilov, velitel pluku v čele 234. divize, dohlížel na operace výsadkové jednotky v Buči. Vyšetřovatelé Times získali dokumenty potvrzující volací signál, který používal při komunikaci rádiem se svými vojáky. Bezpečnostní kamery podél Yablunské ulice zachytily některé z těchto rádiových hovorů, což dokazuje, že velení podplukovník Gorodilov, a dva vojáci 234., kteří sloužili v Buchu, v rozhovorech potvrdili, že tam byl.

Po stažení ruských sil z Kyjevské oblasti získal podplukovník Gorodilov v dubnu od tehdejšího velitele výsadkových sil povýšení na plukovníka, Generálplukovník Andrej Serdjukov. Ceremoniál se konal několik dní poté, co se z Pusha objevily šokující fotografie.

READ  Severní Korea nasazuje národní lékařské týmy do boje proti střevní epidemii

Ani generál Serdjukov, ani tehdejší přímý nadřízený plukovníka Gorodilova, generálmajor Sergej Čubarikin, veřejně neoznámili žádné vyšetřování masakru ve městě navzdory celosvětovému pobouření nad fotografiemi. Jako nadřízení důstojníci jsou v konečném důsledku odpovědní za akce sil pod jejich velením. Tím, že nezastaví nebo nevyšetří zvěrstva v Butcha, mohou za ně konečně převzít odpovědnost.

Ruské ministerstvo obrany, ruské velvyslanectví ve Washingtonu a plukovník Gorodilov na žádosti o komentář nereagovali.

Podílejte se na přípravě zpráv Evan HillA Ishaan Jhaveri A Julian Barnes.
Překlady a výzkum Alexandra Korolevaa Oksana Nesterenko Milana Mazeva.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *