Záchranné psy zabité místní vládou v Austrálii kvůli obavám z koronaviru

hra

Místní vláda ve státě Nový Jižní Wales v Austrálii čelila kritice poté, co se objevily zprávy, že nařídila zabití 15 psů, aby se zabránilo šíření COVID-19 mezi pracovníky útulků.

Neděle, Informoval server Sydney Morning Herald Rada Borkshire v severní části Nového Jižního Walesu zastřelila 15 psů, kteří byli drženi, aby dobrovolníci nemohli cestovat do jiného útulku pro zvířata. Z patnácti psů bylo 10 a jednomu se právě narodil vrh.

„Je to naprosto srdcervoucí – myslet na tato ztracená nebo opuštěná zvířata, i když nemají šanci najít milující věčný domov,“ řekla Emma Hurst, státní zákonodárkyně z Animal Justice.

Rada uvedla, že bušení zvířat bylo na maximu a dva psi byli agresivní vůči sobě i personálu. Dodali, že osoba, která psy přivedla domů, nebyla k dispozici, než se rozhodli psy utratit.

Rada novinám sdělila, že rozhodnutí bylo také přijato „zabránit lidem z jiných komunit ve vstupu do Burke kvůli úrovni zranitelnosti komunity“.

Všechny NSW jsou v současné době zablokovány, protože stát zaznamenal prudký nárůst případů COVID-19 V sobotu bylo hlášeno maximum 843. V neděli večer Burke hlásil sedm pozitivních případů.

USA TODAY se obrátily na správní radu o vyjádření.

„Město je právě teď v COVID v křehké situaci. Pozitivní případy jsou na vzestupu. Prohlášení rady uvedlo, že rada velmi touží dostat lidi do Burke.“

Místní vládní úřad NSW, který dohlíží na všechny místní rady, však uvedl, že si je vědom rozhodnutí o eutanázii psů a určí, zda byly porušeny zákony zabraňující týrání zvířat.

READ  Policie OKC vyšetřuje poté, co do hotelu vstoupil muž s bodnou ranou

Další skupiny, včetně Královské společnosti pro prevenci týrání zvířat v Novém Jižním Walesu, provádějí vlastní vyšetřování.

RSPCA NSW uvedl: „Toto je vyšetřováno kvůli případným trestným činům podle zákona o prevenci týrání zvířat z roku 1979. Protože se jedná o aktivní vyšetřování, soukromí a právní aspekty nám neumožňují poskytnout další informace.“ Neodpověděli na okamžité žádosti USA DNES.

Sledujte Jordan Mendoza na Twitteru: Vložte tweet.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *