Yusaku Maezawa otevírá veřejná místa na měsíčním výletu hvězdnou lodí SpaceX

Japonský miliardářský podnikatel Yusaku Maezawa hovoří v ústředí SpaceX v Hawthorne v Kalifornii.

Michael Sheitz | CNBC

Japonský miliardář Yusaku Maezawa v úterý oznámil, že si vybere osm členů veřejnosti, aby se k němu připojili na cestu kolem Měsíce, která má podle plánu létat na raketě Hvězdná loď SpaceX v roce 2023.

Mizawa ve videu řekl: „Zvu vás, abyste se ke mně připojili.“

Maezawa, který oznámil misi v září 2018 spolu se zakladatelem SpaceX Elon Musk„Řekl, že plán se vyvinul z létajících umělců na měsíční oběžné dráze.

Na jeho projektu s názvem dearMoon bude nyní létat „celkem 10 až 12 lidí“, přičemž osm členů posádky bude pocházet od členů publika, které si Maezawa plánuje vybrat.

Miliardář říká, že „zaplatí za celý let“, takže ti, kdo se k němu připojí, budou létat zdarma. Maezawa zbohatl po založení módní maloobchodní společnosti Zozotown, kterou opustil v roce 2019 poté, co prodal většinový podíl společnosti SoftBank.

Mise dearMoon bude trvat tři dny, než vyletí na Měsíc, obíhá za ním a poté se tři dny vrátí. Musk dodal, že kromě první historické mise jako speciální měsíční mise, dráha letu rakety znamená, že překročí vzdálenost urazenou mise Apollo.

„Očekáváme, že jde o misi, při které se lidé dostanou dále než kterýkoli jiný člověk na planetě Zemi,“ řekl Musk.

Plán cesty na misi.

můj drahý

The Vážení Říká, že „předběžná registrace“ je otevřená do 14. března. Žádost o předběžnou registraci vyžaduje jméno, zemi, e-mailovou adresu a profilový obrázek. „Předběžné vyšetření“ začíná 21. března a „závěrečný pohovor a lékařské vyšetření“ koncem května.

Pro každého, kdo žádá o cestování s Maezawou, existují dvě „klíčová kritéria“: Za prvé, potenciální cestující může „odevzdat“ jakoukoli činnost, kterou dělá, pomocí „cesty do vesmíru“.

READ  Sifu bude zdarma jako exkluzivita pro PlayStation a Switch koncem března

„Chystáte se do vesmíru, můžete udělat něco lepšího, ještě většího?“ Zeptala se Maezawa.

Zadruhé, osm aspirujících astronautů „musí být ochotných a schopných podporovat ostatní členy posádky, kteří mají podobné aspirace,“ řekl.

Prototyp hvězdné lodi SN9 byl vypuštěn z vývojového zařízení společnosti v Boca Chica v Texasu.

SpaceX

Je tomu téměř dva a půl roku, co Maezawa vydala své původní oznámení dearMoon a projekt se držel cíle 2023 zahájit misi.

Mezitím SpaceX pokračovala v práci na vývoji hvězdné lodi. Raketa je vozidlo nové generace, které bylo klíčem k Muskovým snům o průzkumu vesmíru.

Musk usiluje o to, aby byla Hvězdná loď zcela znovu použitelná – nejen posilovač, kterým je spodní část rakety – přistáním a opětovným spuštěním podobně jako komerční dopravní letadlo.

SpaceX dosud nedosáhla oběžné dráhy s raketou Starship, ale staví prototypy a rychle testuje ve svém zařízení v Boca Chica v Texasu. Společnost úspěšně vypustila několik prototypů kosmické lodi a bezpečně na nich přistála po krátkých výletech do výšky asi 500 stop.

Jeho dva poslední lety ve vysokých nadmořských výškách, přestože prošel mnoha vývojovými fázemi, Explodoval při srážce při pokusu o přistání.

SpaceX dosud nezveřejnil, kolik utratil za hvězdnou loď, ale Musk dříve odhadoval, že očekává, že to společnost bude stát asi 5 miliard dolarů za její dokončení.

Hodnocení SpaceX zejména vzrostlo od původního oznámení MaeZawy z přibližně 25 miliard dolarů v té době Na zhruba 74 miliard dolarů minulý měsíc.

Přihlaste se k odběru CNBC PRO Pro exkluzivní postřehy a analýzy a živé programování svátku práce z celého světa.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *