Yo-Yo Ma, Emanual Axe mezi sólisty v Tanglewoodu

LENNOX – Hvězdně obsazená skupina klasické hudby včetně violoncellisty Yo-Yo Ma, klavíristy Emmanuela Axe a dalších tří významných sólistů vystoupí v pátek 12. srpna v Tanglewoodu na koncertě se skladbami tří českých skladatelů.

Koncert pod záštitou Axe v rámci letošní letní koncertní série „Pathways from Prague“ v Tanglewoodu zazní na koncertě 12. srpna komorní hudba Antonína Dvořáka, Leoše Janakcika a Vyslavy Kaprálové.

Obvykle se většina koncertů komorní hudby v Tanglewoodu koná v malé šperkovnici, jako je například Seiji Ozawa Hall.

Tato komorní party se však bude konat 12. srpna v mnohem větší hudební kůlně Koussevitzky, často známé jako The Shed.

Hodně to souvisí s mámou, která snadno přitahuje největší počet diváků klasické hudby.

A pokud nestihnete páteční večerní večírek, nebojte se. Další příležitost budete mít ten samý víkend v Tanglewoodu, abyste v neděli 14. srpna ve 14:30 slyšeli Mau předvést violoncellový koncert Edwarda Elgara s Boston Symphony Orchestra.

Dne 14. srpna téhož roku koncert BSO zahrnuje také brilantní a dramatickou skladbu Clauda Debussyho „La Mer“, debutovou píseň BSO „Masquerade“ od anglické skladatelky Anny Kleinové a živou a zábavnou „rumunskou rapsodii č. 1“ Georgese Enesca.

Kromě toho, že je Ma vynikajícím sólistou, také pomáhá upozorňovat na skladatele, skladatele a další vynikající hudebníky.

Takže ke každému skvělému výkonu, který Ma předvede ve známém a známém Elgarově koncertu, předvede 12. srpna méně známá vystoupení jako Česká komorní hudba.

Kromě jeho dlouholetého častého asistenta – klavíristy Emmanuela Axe – doplní dvojici další tři významní hudebníci. Dva z nich zná řada Tanglewoodských stálic – slavní houslisté Pamela Frank a Leonidas Cavakos.

Kavakos můžete také slyšet pár dní předtím v Tanglewoodu s BSO 7. srpna ve 14:30, kde zahraje Mozartovu Sinfonii pro housle a violu. Houslista, který s Kavakosem vystupuje v Mozartově díle, je zároveň pátým hudebníkem na celočeském koncertu 12. srpna – francouzským houslistou Antoine Tamstett, který v Tanglewoodu debutuje letos v létě.

READ  Klikatá cesta Anglie na Euro 2020 přinese první známky nebezpečí | Anglie

Na hvězdném koncertu 12. srpna zazní dvě Dvořákova díla –

Jeho Čtyři půvabná terzetta pro housle a violu a Dvořákův vášnivý a intenzivní klavírní kvintet A, op. 81.

Obě Dvořákova díla vznikla v roce 1887, pro Dvořáka produktivním rokem. Terzetto napsal za pouhý týden a Klavírní kvintet in A za úžasných šest týdnů spolu s mnoha dalšími skladbami.

Na koncertě 12. srpna také Axe a Ma vystoupí v Janáčkově pohádce se třemi tahy pro violoncello a klavír, lehká a subtilní skladba, která v těchto dvou talentovaných muzikantech jistě vytáhne to nejlepší.

Ma a Axe uvedou na programu i další česká díla – Dvě riturnelle Kapralové pro violoncello a klavír, op. 25. Toto silné a moderní dílo je jedním z posledních děl, která byla během krátkého života Kapralové zkomponována. Zemřela v roce 1940 ve věku 25 let. Ale odkaz Kapralové žije dál, a to díky muzikantům jako Ma a Axe a třem sólistům, kteří 12. srpna v Tanglewoodu vystoupí na Celočeském koncertu.

Emmanuel Axe, Pamela Frank, Leonidas Cavacos, Antoine Tamsteit a Yoyo Ma vystoupí 12. srpna ve 20 hodin v Tanglewoodu v Lenoxu ve státě Massachusetts s celočeským koncertem.

Yo-Yo Ma a Boston Symphony Orchestra zahrají Elgarův violoncellový koncert a další vystoupení 14. srpna ve 14:30 v Tanglewoodu.

Chcete-li si objednat vstupenky nebo získat více informací o nadcházejících koncertech Tanglewood, navštivte webové stránky BSO: www.bso.org/tanglewood

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.