Xi odhalí vedení na kongresu CPC: živé aktualizace

Xi odhalí vedení na kongresu CPC: živé aktualizace
jemu připisován…Sociální sítě prostřednictvím agentury Reuters

HONG KONG – Tisíce plakátů odsuzujících nejvyššího čínského vůdce se v posledních dnech objevily na univerzitách v New Yorku, Barceloně, Stockholmu, Tokiu a jinde, když čínští studenti a disidenti šířili poselství osamělého demonstranta v Číně.

Plakáty – lepící papír téměř na všem – mají jedno společné téma: svržení „tyranského zrádce“ Si Ťin-pchinga.

Tato slova se poprvé objevila v Pekingu 13. října. Očekávalo se, že pan Si Ťin-pching, nejvyšší čínský vůdce, během sjezdu komunistické strany přejde na třetí funkční období, osobě, jejíž identita nebyla potvrzena, se podařilo vyvěsit transparent na přeplněný transparent. Bridge vyzývá k odvolání pana Shi. V neděli se tato třetí třetina potvrdila.

Protestní slogany transparentu obsahovaly také „Volby, ne diktatura“ a „Občané nejsou poražení“.

Objevení se tak silné opozice před důležitým zasedáním komunistické strany v přísně kontrolovaném městě ohromilo celou zemi. Protestujícího zadržela policie a diskuse na internetu byly brzy cenzurovány.

Odpůrci však našli způsoby, jak poselství v zahraničí umocnit. Protestní hesla Pekingského mostu se objevila na billboardech, sloupech a autobusových zastávkách na více než 200 vysokých školách v nejméně 20 zemích, přičemž mnoho mezinárodních čínských studentů říká, že salutují demonstrantovi a bojují proti tyranii pana Xi.

řekl Xintong Zhang, 24, čínský student na univerzitě v Torontu, který vzlykal, když demonstrant viděl transparent na sociálních sítích. Později za úsvitu rozmístila po kampusu desítky plakátů „Dictator Out“.

Ve srovnání s jinými autoritářskými režimy, jako je Rusko, Írán a Myanmar, mnoho organizací pro lidská práva považuje Čínu za méně vítanou svobodu projevu a vládní protesty. Za pana Xi byly nesouhlas a kritika tvrdě potlačeny kombinací státní bezpečnosti, cenzury internetu a hrozby vysokých trestů. Po 10 letech jeho vlády nezbyla žádná nezávislá média a organizace občanské společnosti. Čína byla označena Freedom House, americkou prodemokratickou skupinou Konečně ve svobodě internetu Po dobu osmi po sobě jdoucích let.

READ  Indický diamantový miliardář Nirav Modi prohrál odvolání proti vydání z Velké Británie

Paní Zhang řekla, že mnoho Číňanů – zejména jejich vrstevníci, kteří začali střední školu po nástupu pana Xi k moci – nevědí, jak bojovat proti autoritářství doma ani v zahraničí.

„Teď máme demonstranta z Pekingu a můžu se na něj podívat,“ řekla. „Vím, že musím promluvit a jak to mám udělat.“

Někteří noví aktivisté se obávají, že i mimo Čínu existují rizika spojená s odporováním čínské vládě.

Student Texaské univerzity v Austinu, který na kampusu vyvěsil plakáty proti Xi, řekl, že má obavy z toho, že je terčem a obtěžováním nacionalistických čínských studentů. Student s příjmením Chu odmítl uvést své celé jméno se stejným důvodem.

paní Changová Řekla, že se obává, že by ji ostatní čínští studenti obtěžovali, za předpokladu, že většinu tvoří nacionalisté. V důsledku toho nosila při nalepování štítků masku, aby nebyla identifikována.

Zjistila, že většina jejích plakátů byla stržena a některé zůstaly napůl viset na billboardech. „Cítila jsem se smutná, ale poté se mi ulevilo,“ řekla. „To je v pořádku, když roztrhali moje plakáty, pokud je budu zveřejňovat, dokud neskončí sjezd strany.“

Anti-Xi slogany v zahraničí získaly pozornost poté, co byly shromážděny a sdíleny prostřednictvím prodemokratických instagramových účtů provozovaných anonymními dobrovolníky, z nichž většinu tvoří čínští občané žijící v zahraničí.

„Odvážný muž musí rezonovat,“ řekla jedna skupina, Citizens Daily CN. Šíření na instagramu.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *