Xi odhalí vedení na kongresu CPC: živé aktualizace

jemu připisován…Sociální sítě prostřednictvím agentury Reuters

HONG KONG – Tisíce plakátů odsuzujících nejvyššího čínského vůdce se v posledních dnech objevily na univerzitách v New Yorku, Barceloně, Stockholmu, Tokiu a jinde, když čínští studenti a disidenti šířili poselství osamělého demonstranta v Číně.

Plakáty – lepící papír téměř na všem – mají jedno společné téma: svržení „tyranského zrádce“ Si Ťin-pchinga.

Tato slova se poprvé objevila v Pekingu 13. října. Očekávalo se, že pan Si Ťin-pching, nejvyšší čínský vůdce, během sjezdu komunistické strany přejde na třetí funkční období, osobě, jejíž identita nebyla potvrzena, se podařilo vyvěsit transparent na přeplněný transparent. Bridge vyzývá k odvolání pana Shi. V neděli se tato třetí třetina potvrdila.

Protestní slogany transparentu obsahovaly také „Volby, ne diktatura“ a „Občané nejsou poražení“.

Objevení se tak silné opozice před důležitým zasedáním komunistické strany v přísně kontrolovaném městě ohromilo celou zemi. Protestujícího zadržela policie a diskuse na internetu byly brzy cenzurovány.

Odpůrci však našli způsoby, jak poselství v zahraničí umocnit. Protestní hesla Pekingského mostu se objevila na billboardech, sloupech a autobusových zastávkách na více než 200 vysokých školách v nejméně 20 zemích, přičemž mnoho mezinárodních čínských studentů říká, že salutují demonstrantovi a bojují proti tyranii pana Xi.

řekl Xintong Zhang, 24, čínský student na univerzitě v Torontu, který vzlykal, když demonstrant viděl transparent na sociálních sítích. Později za úsvitu rozmístila po kampusu desítky plakátů „Dictator Out“.

Ve srovnání s jinými autoritářskými režimy, jako je Rusko, Írán a Myanmar, mnoho organizací pro lidská práva považuje Čínu za méně vítanou svobodu projevu a vládní protesty. Za pana Xi byly nesouhlas a kritika tvrdě potlačeny kombinací státní bezpečnosti, cenzury internetu a hrozby vysokých trestů. Po 10 letech jeho vlády nezbyla žádná nezávislá média a organizace občanské společnosti. Čína byla označena Freedom House, americkou prodemokratickou skupinou Konečně ve svobodě internetu Po dobu osmi po sobě jdoucích let.

READ  Pompeo kritizuje íránské zprávy: „Když jsem to řekl Trumpovi, Kerry řekl Zarifovi“

Paní Zhang řekla, že mnoho Číňanů – zejména jejich vrstevníci, kteří začali střední školu po nástupu pana Xi k moci – nevědí, jak bojovat proti autoritářství doma ani v zahraničí.

„Teď máme demonstranta z Pekingu a můžu se na něj podívat,“ řekla. „Vím, že musím promluvit a jak to mám udělat.“

Někteří noví aktivisté se obávají, že i mimo Čínu existují rizika spojená s odporováním čínské vládě.

Student Texaské univerzity v Austinu, který na kampusu vyvěsil plakáty proti Xi, řekl, že má obavy z toho, že je terčem a obtěžováním nacionalistických čínských studentů. Student s příjmením Chu odmítl uvést své celé jméno se stejným důvodem.

paní Changová Řekla, že se obává, že by ji ostatní čínští studenti obtěžovali, za předpokladu, že většinu tvoří nacionalisté. V důsledku toho nosila při nalepování štítků masku, aby nebyla identifikována.

Zjistila, že většina jejích plakátů byla stržena a některé zůstaly napůl viset na billboardech. „Cítila jsem se smutná, ale poté se mi ulevilo,“ řekla. „To je v pořádku, když roztrhali moje plakáty, pokud je budu zveřejňovat, dokud neskončí sjezd strany.“

Anti-Xi slogany v zahraničí získaly pozornost poté, co byly shromážděny a sdíleny prostřednictvím prodemokratických instagramových účtů provozovaných anonymními dobrovolníky, z nichž většinu tvoří čínští občané žijící v zahraničí.

„Odvážný muž musí rezonovat,“ řekla jedna skupina, Citizens Daily CN. Šíření na instagramu.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.