Xavier Bettel: Lucemburský předseda vlády ve „vážném, ale stabilním“ stavu v nemocnici s Covid-19

Tiskový atašé Liz Thielen řekl CNN, že 48letý Beetle dýchá sám, když je vzhůru. Výsledek premiérova testu se vrátil pozitivní před pouhým týdnem 27. června po summitu EU a v neděli byl převezen do nemocnice na další testy a analýzy.

dostal brouka jeho první dávka vakcíny AstraZeneca 6. května a měl dostat druhou dávku za dva dny, řekl Tellin.

Vládní prohlášení v pondělí uvedlo, že se očekává, že Bethel zůstane několik dní v nemocnici kvůli přetrvávajícím příznakům COVID-19.

„Během tohoto víkendu pozorované příznaky neustupovaly, což vedlo k preventivnímu převozu předsedy vlády. V té době byla diagnostikována nedostatečná saturace kyslíkem a předseda vlády byl od té doby pod neustálým lékařským dohledem,“ vláda řekla. V prohlášení v pondělí.

„Současný zdravotní stav předsedy vlády je považován za vážný, ale stabilní, takže zdravotnický personál obklopující předsedu vlády rozhodl, že je v současné době nutná nemocniční léčba, aby bylo možné pokračovat v monitorování po odhadovanou dobu 2–4 dnů.“

Bettel bude i nadále odpovědný za vládní rozhodnutí, zatímco bude v nemocnici, ale podle prohlášení bude za podepsání oficiálních dokumentů v nepřítomnosti Bettel odpovědný ministr financí země.

„Aby se co nejlépe zajistila kontinuita operací v oblasti současných věcí, dostal ministr financí Pierre Gramigna pravomoci k podpisu. Předseda vlády bude i nadále odpovědný za koordinaci práce vlády a bude své povinnosti vykonávat na dálku.“

Lucembursko, jedna z nejmenších zemí v Evropě s více než 600 000 obyvateli, zaznamenalo v posledních dnech mírný nárůst infekcí. Údaje od vlády. Během týdne od 21. do 27. června mělo 107 lidí pozitivní test na Covid-19.
Země od začátku epidemie hlásila 71 429 případů a 818 úmrtí Údaje univerzity Johna Hopkinse. Doposud bylo očkováno 34,99% populace.

Po zprávách o Bettelově hospitalizaci napsal španělský premiér Pedro Sanchez na Twitteru a popřál mu rychlé uzdravení.

READ  2 lokomotivy spěchají do Suezského průplavu v Egyptě, kde se jim přepravci vyhýbají

Sharon Braithwaite a Stephanie Halasz z CNN hlásí z Londýna a Pierre Perrin z Paříže.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.