World Junior: Kanada porazila ve čtvrtfinále Česko

Kanadský tisk

Publikováno úterý 2. ledna 2024 v 11:09 ET

Poslední aktualizace úterý 2. ledna 2024 ve 21:09 ET

Jakub Stankel vstřelil svůj druhý gól v utkání, když do konce třetí třetiny zbývalo 11,7 sekundy, když Česká republika překonala vedení 2:0, porazila Kanadu 3:2 a postoupila v úterý do semifinále Mistrovství světa juniorů v hokeji.

Druhou branku Česka vstřelil Tomáš Cibulka. Vyhrál Jacob Vondras.

Za Kanadu odpověděli Matthew Wood a Jake Furlong. Matisse Rousseau prohrál při svém pátém startu v řadě v šampionátu hráčů do 20 let.

Severoamerický tým kontroloval hru po většinu posledních 40 minut, než Stankel v posledních sekundách nastavení vystřelil na branku, která vyjela z nohy kanadského obránce Olivera Bonka – syna bývalého hráče NHL Radka Bonka – a porazila omráčeného Rousseaua. . .

Úterní čtvrtfinálový zápas byl odvetou loňského zápasu o zlato v Halifaxu, který Kanada vyhrála 3:2 v prodloužení. Pět členů českého týmu se v úterý chytlo, jediným navrátilcem za Kanadu byl forvard Owen Beck.

Kanadský křídelník Matthew Savoie se v úterý vrátil do sestavy po zranění dolní části těla poté, co zmeškal nedělní výhru 6:3 nad Německem.

Connor Geekie se také vrátil do Kanady. Velký forvard se v neděli po pouhých 11 sekundách vyhnul suspendaci disciplinární komise Mezinárodní hokejové federace po svém herním pochybení za nedovolenou kontrolu hlavy.

Poté, co Rousseau během 20 minut prohrával 2:0 pro Čechy, zastavil Edouarda Salea brzy ve druhém poločase.

Wood si pak o pár minut později vzal přihrávku od Eastona Cowana a vstřelil svůj druhý gól, v čase 3:43 snížil české vedení na polovinu a dal cestujícím kanadským fanouškům naději.

Reds pokračovali v tlaku, jak čas ubíhal, a Furlong nakonec dostal vyrovnávací branku, když zbývalo 3:20, když jeho tečovaná střela překonala šest stop sedm metrů Vondrase s Gekim vepředu.

READ  Fanoušci "Enjoy" by si měli věřit

Kanada nedokázala nic udělat s první přesilovou hrou na začátku třetí třetiny, než se Brayden Yager trefil ze slotu k tyči.

Savoy měl velkou šanci, když do konce zbývaly něco málo přes čtyři minuty, ale svou střelu poslal mimo branku.

Kanada bez pěti způsobilých profesionálních hráčů a dvou dalších kvůli zranění nebo nemoci měla dobrý vstup do zápasu, ale promarnila několik dobrých střeleckých příležitostí.

Kanaďané hledali svou třetí zlatou medaili v řadě a celkově 21. v zemi, zaostali 1:0 v 7:51 z první, když obránce Noah Warren špatně přečetl ve střední zóně a Stunkel odpálil svůj druhý krátký zákrok na turnaji. . Na Rousseaua.

Češi dostali penaltu, když Warne trefil Dominica Raymonda v brejku, ale Rousseau míč razantním odkopem zablokoval.

Kanadský brankář, který ve čtyřech startech nastoupil s úspěšností 0,924 procenta, se provinil vedením 2:0, když zbývalo 1:59 v období, kdy Cibulka prostřelil clonu, která si našla cestu přes Rousseaua.

Devatenáctiletý gólman odpověděl velkou dorážkou brzy ve vteřině, než jeho spoluhráči definitivně prorazili masivního Vondrase.

Tato zpráva od The Canadian Press byla poprvé zveřejněna 2. ledna 2024.