Wingman natáčí poslední okamžiky ruského MiGu-31 Foxhound

Wingman natáčí poslední okamžiky ruského MiGu-31 Foxhound

Video zveřejněné na Telegramu ukazuje MiG-31 „Foxhound“ ruského letectva řvoucí v plamenech, než se zřítil na nedatovaném videu.

Nedatované video zveřejněné na ruském kanálu Fighter-Bomber (@fighterbomber) se údajně odehrálo před začátkem ruské invaze na Ukrajinu v únoru 2022. Zdá se, že pilot MiGu-31 natočil celou sekvenci havárie.

MiG-31 je vidět, jak zdržuje palbu s vysunutým podvozkem, než se jeho dvoučlenná posádka katapultuje. O několik sekund později se zasažený Interceptor naposledy vrhne do kopce a do velké vzdouvající ohnivé koule.

Havárie se zdá být velmi podobná MiGu-31, který byl viděn spadnout z nebe nad ruskou oblastí Murmansk koncem dubna. Nezdá se, že by se jednalo o stejnou nehodu, protože videa z letošního jara neukazují druhé letadlo zobrazující havárii a zemi zcela zasypanou sněhem během této nehody. Zdá se však, že oba selžou po požáru motoru na palubě a vypadají velmi podobně.

Toto je jedna z několika havárií MiGu-31 v ruských i kazašských službách v posledních letech, přičemž Foxhound vstoupil do sovětské služby v roce 1981 jako evoluce MiGu-25 „Foxbat“ pro službu v sovětských jednotkách protivzdušné obrany Voyska PVO.

Tento příběh aktualizujeme, jakmile budou k dispozici další informace.

READ  Únosy v Nigérii: Podle vládního úředníka ozbrojenci unesli školačky ve státě Zamfara

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *