Wimbledon aktualizace | Rybakina vyhraje, ve finále se utká s Jabeurem

Wimbledon, Anglie (AP) – nejnovější z Wimbledonu (všechny časy jsou místní):

___

17:10

Šampionka z roku 2019 Elena Rybakina porazila Simonu Halepovou 6-3, 6-3 na centrálním kurtu a připravila tak finále Wimbledonu proti Anas Jabeur.

Jak 17. Rybakina, tak třetí Jabeur se poprvé dostali do finále Grand Slamu.

Rybakina je první kazašskou hráčkou, která se dostala do velkého finále. Jaber je první Arabkou, která dosáhla velkého finále, a první Afričankou, které se to podařilo v Open Era.

Rybakina (23) je nejmladší hráčkou, která se dostala do finále Wimbledonu od roku 2015, kdy Garbiñe Muguruzaová prohrála se Serenou Williamsovou.

Halepová, šampionka French Open z roku 2018, se dostala do semifinále bez ztráty setu, ale v obou setech byla brzy zlomena.

Třicetiletá Rumunka nedokázala obhájit loňský wimbledonský titul – poté, co byl ročník 2020 zrušen – kvůli zranění lýtka.

___

15:50

Ve Wimbledonu začalo druhé semifinálové utkání žen mezi Simonou Halepovou a Elenou Rybakinou.

Halepová vyhrála titul v All England Clubu v roce 2019. Tak daleko Rybakina na velkém turnaji ještě nikdy nebyla.

Vítěz se utká s Ons Jabeur v sobotním finále.

___

15:20

Anas Jaberová postoupila do svého prvního grandslamového finále tím, že porazila Tatianu Mariovou 6-2, 3-6, 6-1 na Centrálním dvorci ve Wimbledonu, což je také první vítězství pro Arabky a Afričanky.

Tuniska je první Arabkou, která se dostala do velkého finále, a první Afričankou, které se to v Open Era podařilo.

Třetí nasazený Jaber se v sobotním finále utká s wimbledonskou šampionkou z roku 2019 Simonou Halepovou nebo 17. nasazenou Elenou Rybakinou.

V rozhodující sadě Jabeurová dvakrát zlomila svou 34letou německou soupeřku – její první v grandslamovém semifinále – na cestě do vedení 5:0.

Bylo to 35. vystoupení Mariah na velkém turnaji a 103. hráčka žebříčku nikdy předtím nepřekonala třetí kolo.

27letý Jaber a Maria jsou dobří přátelé – „kamarádi z grilu,“ řekl Tunisan.

___

13:35

Na hlavním kurtu začalo semifinálové utkání žen mezi Anas Jaber a Tatjanou Marií.

Žádný hráč nikdy nedošel na velkém turnaji tak daleko.

Vítězka se v sobotním finále utká buď se Simonou Halepovou, nebo Elenou Rybakinou.

___

1 odpoledne

Po skončení ženského semifinále bude alespoň jeden grandslamový finalista.

Ons Jabeur a Tatjana Maria nastoupí v prvním zápase na hlavním kurtu. Ani jeden z nich to na jednom ze čtyř velkých tenisových turnajů nikdy nedotáhl tak daleko.

Simona Halepová se ve druhém zápase utká s Elenou Rybakinou. Halepová vyhrála Wimbledon v roce 2019 a French Open o rok dříve. Rybakina hraje za All England Club teprve podruhé. Loni jsem prohrál ve čtvrtém kole.

V sobotu je na programu ženské finále.

V pátek jsou na programu semifinálové zápasy mužů. Novak Djokovič se utká s Camem Nourim a Rafael Nadal s Nickem Kyrgiosem o postup do nedělního finále.

___

Další pokrytí AP Wimbledon: https://apnews.com/hub/wimbledon, https://apnews.com/hub/tennis, https://twitter.com/AP_Sports

Copyright 2022 The Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.

READ  Otevřené golfové výsledky v European Tour Mallorca Golf

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.