Vzhledem k tomu, že se krize v Indii Covid-19 zhoršuje, vede Modi ve velkém průzkumu veřejného mínění

Strana indického předsedy vlády Narendra Modiho odkládá velké státní volby, které jsou považovány za zkoušku její popularity a znamení, zda mu u volebních uren ublíží odpor v důsledku nesprávného zacházení s nouzovou situací Covid-19 v zemi.

V Západním Bengálsku vedl úřadující předseda vlády Mamata Banerjee, All India Trinamool Conference, na 203 křeslech, zatímco Modi BJP vedl na 81, podle původních trendů zveřejněných na webových stránkách Indie volební komise. BJP vedla v severovýchodním státě Assam. V jižních státech Tamil Nadu a Kerala byli soupeři Modiho vpřed, zatímco na federálně kontrolovaném území Puducherry dosud nebyl jasný trend.

Největší krize Covidů na světě je hrozivá Modi Přilnavost na Indii

Pandemie koronaviru zastínila pět voleb do zastupitelstev a Modi čelí rostoucí kritice ohledně jeho rozhodnutí pokračovat v kampani před obrovskými davy v Západním Bengálsku, kde se šíří infekce.

Řekl Arati Girat, nový člen spisovatel a politický analytik z Dillí. Výsledky oslabují vládu a naznačují „obrovské politické a ústavní výzvy čekající na Modiho“.

Druhá zuřivá vlna v Indii zastínila nedostatečně financovaný systém zdravotnictví. Počet zranění v sobotu překonal 400 000, což je další světový rekord, a to kvůli nemocnicím, kyslíku a zdravotnickému materiálu. Počet obětí stále rostl a obrazy nepřetržitého krematoria zaplavily noviny, televizi a sociální média.

Zvyšte alarm

Nedělní sčítání hlasů přichází den poté, co 12 pacientům, včetně vrchního lékaře, zemřelo, když v nemocnici v hlavním městě Dillí došel kyslík – třetí takový incident za posledních 10 dní – poté, co byly před několika hodinami odeslány zoufalé žádosti o pomoc .

„Vyslali jsme tento druh poplachu vládě, protože situace se každým dnem zhoršuje,“ řekl telefonicky Sudhanshu Pankata, generální ředitel nemocnice Batra.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *