Vzácné, tornádo, bouře trhají jižní Českou republiku a zabily tři

Ve čtvrtek udeřilo podél jižní hranice České republiky vzácné tornádo a silné bouře, které zničily části některých měst, zabily nejméně tři lidi a zranily desítky, uvedly pohotovostní služby a média.
Cyklon, který byl hlášen ve městech kolem Hodonína, podél slovenské a rakouské hranice a 270 km na JV PrahaHlavní město mohlo dosáhnout rychlosti větru více než 332 kilometrů za hodinu (206 mil za hodinu), uvedl meteorolog v České televizi.
Díky tomu bude nejsilnější v moderní historii středoevropské země a jejího prvního hurikánu od roku 2018.
Silné bouře zničily střechy a další budovy, vyfoukly okna, převrátily auta a posypaly ulice.
Pracovníci záchranné služby po celonoční práci odpočívali uprostřed sutin v obchodním městě Moravská Nová Ves.
Mluvčí záchranné služby v Jihomoravském kraji řekl České televizi, že při bouřích zahynuli tři lidé a byly ošetřeny desítky zranění.
Česká televize uvedla, že až sedm malých měst utrpělo „značné“ škody, citoval mluvčí záchranné služby. Jeden úředník magistrátu, Hrusky, uvedl, že polovina města byla prakticky zploštělá.
Do oblasti byly rozmístěny pátrací a záchranné týmy a na pomoc vyslaly pohotovostní jednotky také sousední Rakousko a Slovensko.

READ  Jaishankar se v Paříži setkal se svými protějšky z Bangladéše, Jižní Koreje, České republiky a Evropské unie | Novinky z Indie

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.