Výzkum předpovídá, že emise uhlíku bitcoinů v Číně dosáhnou v roce 2024 130 milionů metrických tun – China Money Network

S aktivním vývojem bitcoinů se také ze dne na den zvyšuje spotřeba energie a emise uhlíku generované provozováním bitcoinového blockchainu.

Vědci z Čínské akademie věd a univerzity Tsinghua nedávno provedli modelovou analýzu a věří, že se očekává, že roční spotřeba energie při těžbě bitcoinů v Číně dosáhne v roce 2024 vrcholu 296,59 bilionu watthodin a vygeneruje 130 milionů metrických tun uhlíkové emise.

Související výzkum byl nedávno publikován ve vědeckém časopise Nature Communications.

Rozšíření těžební činnosti bitcoinů a nárůst těžebních strojů vedly k obrovské spotřebě energie. Podle předchozích studií je jeho roční úroveň spotřeby energie stejná jako v malých a středních zemích, jako je Dánsko, Irsko nebo Bangladéš, což nepřímo způsobuje obrovské emise uhlíku.

Odhaduje se, že mezi 1. lednem 2016 a 30. červnem 2018 lze bitcoinovému blockchainu přičíst celkem 13 milionů tun emisí CO2.

Zejména v Číně vedl bitcoinový blockchain ke zvýšené spotřebě energie a problémům s životním prostředím. Vzhledem k levným cenám elektřiny a velkému množství nerozvinutých pozemků pro vybudování těžební pánve jsou některé venkovské oblasti v Číně ideálním místem pro těžbu bitcoinů.

V současné době existuje pět největších fondů na těžbu bitcoinů na světě: Poolin, AntPool, F2Pool, BTC.com a ViaBTC v Číně. Od dubna 2020 představuje Čína 78,89% celosvětové výpočetní síly bitcoinu.

Aby ilustrovali roční spotřebu energie bitcoinového blockchainu v Číně za různých scénářů, vyvinuli vědci čtyři scénáře k posouzení uhlíkové stopy bitcoinového blockchainu.

Pokud je přístup na trh 100% otevřený, podle současného trendu těžby bitcoinů spotřeba energie místních operací blockchain dosáhne vrcholu v roce 2024 – kolem 297 bilionů watthodin a vygeneruje přibližně 130 milionů metrických tun emisí uhlíku.

Do té doby špičková roční spotřeba energie a emise uhlíku v čínském bitcoinovém řetězci překročí roční spotřebu energie a emise uhlíku v některých vyspělých zemích, jako je Itálie, Nizozemsko, Španělsko a Česká republika.

READ  Podívejte se na deset gólů od letošních soupeřů UEFA, včetně kopu kol Alli, Pogby stunnera a Schicka uprostřed silnice

V dalších třech případech vysokých standardů přístupu na trh, požadavků na zdokonalení stránek a zvýšení daně z uhlíku se po úpravě zásad procesu těžby bitcoinů sníží emise uhlíku v různé míře.

Závěr potvrzuje, že jako jeden z největších spotřebitelů energie na světě a jeden z hlavních signatářů Pařížské dohody by v případě, že nedojde k žádnému zásahu do politiky, model uhlíkových emisí Bitcoin blockchain stal neodpustitelnou překážkou udržitelné Číny. Rozvojové úsilí.

Vědci se domnívají, že v současné čínské národní ekonomice a uhlíkové stopě není provozování bitcoinového blockchainu uvedeno jako samostatný sektor výpočtu emisí uhlíku a produktivity.

To činitelům politik ztížilo sledování skutečného chování bitcoinového průmyslu a formulování cílených politik. Ve skutečnosti je spotřeba energie na transakci v bitcoinové síti větší než u mnoha hlavních kanálů finančních transakcí.

K vyřešení tohoto problému vědci navrhují vytvoření samostatného účtu Bitcoin Industry pro lepší správu a monitorování čínských emisí uhlíku.

Globálně může chování s vysokými emisemi uhlíku v bitcoinovém blockchainu v blízké budoucnosti představovat překážku pro řízení emisí skleníkových plynů. A na rozdíl od tradičních průmyslových odvětví se uhlíkové emise rozvíjejících se průmyslových odvětví, jako jsou bitcoinové blockchainové operace, „nepočítají“ do současných výpočtů HDP a uhlíkové stopy.

Vědci se domnívají, že pokud nebudou k dispozici náležité statistiky a dohled, bude extrémně obtížné použít tradiční nástroje k hodnocení emisí uhlíku z těchto nově vznikajících průmyslových odvětví.

(Články China Money Network jsou sestavovány a překládány důvěryhodnými čínskými mediálními organizacemi se známými značkami a zkušenými redakčními týmy a důvěryhodnými novinářskými praktikami. Neneseme však odpovědnost za přesnost informací. V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte naši redakční sekci .)

Čínské peníze síťové předplatné

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *