Vyzkoušel jsem samoopravný program Apple se svým iPhonem. Následovala katastrofa.

A teď můj příběh o porážce.

Začal jsem návštěvou webu Apple Self-Repair Program, selfservicerepair.com. Tam jsem našel servisní manuál pro iPhone 12, který jsem chtěl opravit a objednal nářadí. (Program společnosti Apple v současné době zahrnuje průvodce pro telefony iPhone vydané v posledních dvou letech.)

Prošel jsem si pokyny pro svůj iPhone 12, který fungoval dobře, ale pravděpodobně to bylo kvůli nové baterii. Kroky se zdály být dostatečně přímočaré: použijte stroj k roztavení lepidla a vyjměte obrazovku telefonu, odstraňte šrouby a baterii, použijte jiný stroj k instalaci nové baterie, pak vše složte a pomocí třetího stroje přitlačte telefon k sobě.

Program samoopravy jsem naúčtoval na svou kreditní kartu. Zahrnoval poplatek za půjčení sady nářadí ve výši 49 USD, baterii 69 USD, 2 USD za lepidlo a 15 centů za některé šrouby a navíc smlouvu na pronájem strojů na opravu ve výši 1 210 USD. Po sedmi dnech bude nutné tyto vychytávky Apple dobít předplacenou kartou a vyměnit lze i starou baterii za kredit 24 dolarů.

Bez zkušeností s opravou telefonů jsem se rozhodl pro stáž. zeptal jsem se Sada iFixit za 45 $Toto je stránka, která zveřejňuje pokyny a prodává nástroje pro svépomocné opravy, abych mohl nejprve vyměnit baterii ve čtyři roky starém iPhonu XS mé manželky.

Sada iFixit dorazila s pinzetou, šroubovákem, plastovými lopatkami a přísavkou na odstranění obrazovky.

Proces odemknutí iPhonu mé manželky, výměna baterie a opětovné složení zařízení trvalo asi pět hodin během dvou dnů. Narazil jsem na několik zádrhelů – iPhone se nezapne, což mě nutilo myslet si, že jsem něco zkazil. Ukázalo se, že se uvolnil malý konektor uvnitř telefonu. Když jsem jej konečky prstů stiskl pevněji, telefon se zapnul a vše se vrátilo do normálu.

READ  Zimní výprodej na Steamu 2021 začíná s cenami, dobrotami a nabídkami

Byl jsem připraven na skutečnou věc, pomyslel jsem si.

O několik dní později mi na příjezdovou cestu vjel náklaďák UPS. Když mi doručovatel přinesl dva velké kontejnery ke dveřím, zeptal se mě, co je uvnitř.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.