Vývoz pomáhá španělskému sektoru náhradních dílů vyrovnat se s koronavirovou krizí

Největšími exportními trhy v Evropské unii pro tento měsíc byla Francie se 100%, Maďarsko (+ 43%), Itálie (+ 32%), Česká republika (+ 22%) a Německo (+ 14%). Pokud jde o objem, Francie, Německo, Portugalsko a Itálie jsou největšími evropskými vývozními destinacemi.

„Dobrý vývoj na evropských trzích umožnil sektoru směřovat k měsíčnímu vývozu,“ uvedly španělské společnosti Autoparts. Obecně se hodnota vývozu do Evropské unie za měsíc zvýšila o 36 procent.

Růst byl však v listopadu také silný v některých z největších zemí vyrábějících automobily mimo Evropu. V čele byla Čína s nárůstem o 51%, následovaná Jižní Koreou (+ 34%), Marokem (+ 20%) a Brazílií (+ 14%). To stačilo k vyrovnání poklesů, jako je Japonsko, které kleslo o 2,8 procenta, nebo Mexiko (-5,2 procenta).

Iniciativa uvedla, že koronavirová krize ovlivnila trh nejen snížením výroby nových automobilů, ale také potlačením poptávky po náhradních dílech.

Autoparts from Spain uvedl: „Jednou z našich hlavních charakteristik ve španělském sektoru dodavatelů automobilů je exportní povaha našeho podnikání, která byla vážně ovlivněna dopadem COVID-19 na regionální a globální obchod.

Iniciativa uvedla, že epidemie urychlila přechod odvětví k bezuhlíkové ekonomice i trendy digitalizace, udržitelnosti a propojitelnosti. „Krize COVID posunula tento proces v tomto odvětví rychleji,“ uvedla skupina.

READ  Tunisko Sartes: 30 let demokratizace - vzorec úspěchu | Názor

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *