Výstava o české kultuře v Taipei potrvá do 30. listopadu

Výstava o české kultuře v Taipei potrvá do 30. listopadu

V Národním tchajwanském muzeu v Tchaj-peji byla ve čtvrtek zahájena výstava artefaktů, které používala česká královská rodina a šlechta od středověku do 19. století.

Výstava s názvem „České hrady a zámky“ představuje návštěvníkům obrazy a modely hradů a zámků ve středoevropské zemi, ale i artefakty jako šperky, divadelní kostýmy, kostýmy, keramické plastiky, zbraně, stolní nádobí a interiérové ​​dekorace. . Letmý pohled do života české královské rodiny a aristokracie.

Místopředseda Senátu ČR Jiří Dráhos na tiskové akci při oznamování výstavy uvedl, že hrady a zámky jsou na českém venkově všudypřítomné a doufá, že akce návštěvníkům umožní ochutnat, co při návštěvě země očekávají.

Foto: CNA

Výstava si kromě představení české kultury klade za cíl také propagaci cestovního ruchu z Tchaj-wanu do České republiky, uvedl Trahos.

Trahos s odkazem na ranní schůzku s premiérem Cho Jung-tai (卓榮泰) uvedl, že se oba dohodli, že by mezi oběma zeměmi mělo být více letů, a vyjádřil naději, že zájem Tchajwanců o návštěvu České republiky vzroste. Na zadní straně veletrhu tlačí tchajwanské státní China Airlines na přidání dalších letů mezi Taipei a Prahou.

David Steinke, český zástupce na Tchaj-wanu, řekl, že hrady jsou obecně domovem mnoha českých pohádek a literatury a veřejností si je velmi váží.

Steinke poznamenal, že zakladatel Foxconnu Terry Gove (郭台銘) koupil v zemi zámek, a zavtipkoval: „Máme toho ke koupi mnohem víc,“ povzbuzoval lidi, kteří chtějí jít ve stopách Govea, aby „jeli a vybrali si Českou republiku“. Jeden.“

Výstava, kterou pořádá České národní muzeum a Národní památkový ústav ČR, potrvá do 30. listopadu.

Komentáře budou přezkoumány. Udržujte komentáře relevantní k článku. Komentáře obsahující nadávky a obscénnosti, osobní útoky nebo propagace budou odstraněny a uživatel zablokován. Konečné rozhodnutí bude na uvážení The Taipei Times.

READ  Polské pohraniční město žádá Čechy, aby přestali s nahotou v šatnách svého koupaliště

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *