Vysoký tchajwanský úředník ve výrobě raket zemřel na infarkt

Raketa byla odpálena z ROCS Chi Kuang jako součást hlavního každoročního tchajwanského cvičení „Han Kuang“, při kterém 20 námořních plavidel včetně fregat a torpédoborců odpálilo rakety, aby simulovaly zachycení a útok invazních sil u severovýchodního pobřeží Tchaj-wanu v roce Yilan, Tchaj-wan, červenec. 26, 2022. REUTERS/Ann Wang

Zaregistrujte se a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

Tchaj-pej (Reuters) – Zástupce vedoucího oddělení výzkumu a vývoje tchajwanského ministerstva obrany byl v sobotu ráno nalezen mrtvý v hotelovém pokoji po infarktu, uvedla oficiální ústřední tisková agentura.

Ao Yang Li-shing, viceprezident armádního Národního vědeckého a technologického institutu Chung Shan, zemřel v hotelovém pokoji na jihu Tchaj-wanu, uvedla Central News Agency.

Úřady uvedly, že sedmapadesátiletý Ui Yang zemřel na infarkt a hotelový pokoj nevykazoval žádné známky „vloupání“, uvedla Central News Agency. Jeho rodina podle zprávy uvedla, že měl v anamnéze srdeční onemocnění a měl srdeční stent.

Ou Yang byl na služební cestě do jižního okresu Pingtung, uvedla agentura s tím, že nastoupil do funkce začátkem tohoto roku, aby dohlížel na různé projekty výroby raket.

Armádou vlastněný subjekt letos zdvojnásobuje svou roční kapacitu výroby raket na téměř 500, protože ostrov buduje svou bojovou sílu uprostřed toho, co považuje za rostoucí vojenskou hrozbu pro Čínu. Přečtěte si více

Zaregistrujte se a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

(Zpráva Yimou Lee Editace Shree Navaratnam)

Naše kritéria: Thomson Reuters Trust Principles.

READ  Pracovníci tvrdí, že observatoř sopky Kongo nedokázala předpovědět erupci kvůli špatnému řízení

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.