Vysoký stres zvyšuje pravděpodobnost kognitivních problémů po 45 letech

Bylo zjištěno, že lidé ve věku 45 let a starší, kteří mají vysokou hladinu stresu, mají o 37 procent vyšší pravděpodobnost kognitivních problémů, včetně problémů s pamětí a myšlením, než lidé bez stresu. Výzkum publikovaný v JAMA Network Open.

Po více než deset let studie sledovala 24 448 lidí, kteří se také účastnili dlouhodobé, probíhající studie o zdraví mozku. Výzkumníci pravidelně používali standardizované testy k určení kognitivního stavu každého účastníka. Jejich úroveň stresu – která zahrnuje pocity nebo situace, které jsou mimo jejich schopnost se s nimi vyrovnat – byla sama zhodnocena; Asi 23 procent účastníků uvedlo vysokou úroveň stresu.

tlak Je považováno za normální reakci, když je člověk ve stresu; Krátkodobě může poskytnout pozitivní motivaci. Může vás například vyzvat k dokončení projektu nebo šlápnutí na brzdu, abyste se vyhnuli nehodě. Chronický stres však může vést k mnoha fyzickým a duševním zdravotním problémům, včetně úzkosti, deprese, bolestí hlavy, srdečních onemocnění, vysokého krevního tlaku, problémů se spánkem a dalších.

Výsledky této studie přidávají do tohoto seznamu kognitivní problémy, přičemž výzkumníci tato rizika identifikují kognitivní pokles — také známé jako mírná kognitivní porucha nebo MCI — byla větší u nejvíce stresovaných účastníků bez ohledu na věk, rasu nebo pohlaví.

Poznamenává to Americká psychologická asociace Snížit stres Nejen, že by vám to nyní mělo zlepšit náladu, ale mělo by to také dlouhodobě chránit vaše zdraví. Jak to děláte, se liší od člověka k člověku, ale APA říká, že to začíná identifikací příčiny vašeho stresu a vypracováním plánu, jak ho řešit.

Tento článek je součástí série „Velké číslo“ The Post, která se rychle podívá na statistickou stránku zdravotních problémů. Další informace a související výzkumy jsou dostupné prostřednictvím hypertextových odkazů.

READ  Dopis lékaře z Indiany šířící lži COVID

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *