Výsledky, klobouk Reilly Opelka, ptačí hovínko, reakce, video, Naomi Osaka, Daniil Medveděv

Zápas Riley Opelky s Maximem Crissym byl ve čtvrtek večer přerušen z ještě podivnějších důvodů.

Oba se střetli ve druhém kole Melbourne Summer Group, když Opelka Night pokazil pták.

Sledujte tenis živě s beIN SPORTS na Kayo. Živý přenos z turnajů ATP + WTA včetně každého finále. Jste v Kayo poprvé? Začít bezplatnou zkušební verzi >

„Pták na sobě Riley Opelka, který se snaží najít jinou, která nemá moc velká loga,“ napsal na Twitteru tenisový spisovatel Ben Rothenberg.

„Kvůli jeho laku na vlasy nemůže hrát bez čepice.“

V pozdější aktualizaci Rothenberg prozradil, že Opelka dostala novou čepici australské značky, kterou nosili děti na plese, ale byla příliš malá.

Američanka nakonec dostala nový klobouk a pokračovala v zápase.

Vítězství Ósaky Bayan

Dříve se japonská hvězda Naomi Ósakaová kvalifikovala do čtvrtfinále letního šampionátu v Melbourne poté, co ve čtvrtek na 58 minut porazila Belgičanku Marinu Zaniewskou.

Nejlepší nasazená Ósakaová brejkla Belgičanku dvakrát v prvním setu a třikrát ve druhém, když v Rod Laver Areně porazila Zaniewskou 6-1 6-1 a pokračovala v přípravě na Australian Open.

Ósakaová, která startovala na svém prvním turnaji od zářijového US Open, byla v každé divizi tak silná, že si čtvrtfinálový zápas rezervovala s veteránkou Němkou Andreou Petkovicovou.

Čtyřnásobná grandslamová šampionka se po prohře ve 3. kole US Open stáhla ze všeho tenisu.

Dříve se kvůli problémům s duševním zdravím odhlásila z French Open i Wimbledonu. Ósakaová hrála na olympijských hrách v Tokiu před svými fanoušky, ale ve třetím kole utrpěla překvapivou porážku od Češky Markety Vondrošové.

Naomi Osaka je zpět s fanfárou. (Foto: Mike Fry/AFP)Zdroj: Agence France-Presse

Poté, co v prvním kole v Melbourne porazila Francouzku Alize Cornetovou ve třech setech, Ósakaová řekla, že si chce po návratu na hřiště užít.

READ  RECENZE Olympics-Climbing-Sport překonává omezení formátu a dosahuje nových výšin

Zdálo se, že proti 82. Belgičance, která strávila většinu své kariéry hraním na menším turné ITF, je v dobré náladě.

Ósakaová prošla prvním setem za pouhých 28 minut a k vítězství ve druhém setu nad svou lepší soupeřkou trvalo pouhých pět minut.

Druhá nasazená Simona Halepová neměla v zápase 2. kola žádné problémy, když porazila Rumunku Elenu Gabriellu Rossovou 6-2-6-1.

Halepové, stejně jako bývalé světové jedničce Ósakaové, trvalo pouhých 61 minut, než se dostala přes Rossovou a zarezervovala si čtvrtfinále proti Viktorii Golubic.

Švýcar nasazený jako šestý vyhrál působivě 6-3 6-0 nad Leslie Patinama Kerkhove z Nizozemska.

„Pravidla jsou pravidla“ – ScoMo o vízovém chaosu | 04:47

AUSSIE JE KRÁTKÝ

Gallant Duckworth nemůže vzlétnout. Galant Duckworth neumí létat

Statečný výkon Jamese Duckwortha nestačil na sesazení Francouze Arthura Rinderknecha, který Australana přehrál ve čtvrtek večer na ATP Cup Sydney 6:4, 7:6.

Dvojice šla v prvním setu po špičkách, než se Rinderknech odtáhl a získal převahu.

Druhý set začal stejně jako první, oba závodníci si vyměnili rány. Duckworth porazil ďábla a uhrál třetí hru druhého setu, ale vypadal frustrovaný svým výkonem, když na hřišti mluvil s australským kapitánem Lleytonem Hewittem.

Navzdory svému tempu od Hewitta se Duckworth nedokázal odpoutat od Rinderknecha, který mu zůstal na stopě v ostřeji bojující skupině než první.

Metoda zvětrávání Rinderknechova podání celého zápasu se však ukázala jako příliš pro drsného Duckwortha, který ztratil divizní set v tiebreaku.

Australan cítil lítost, že nekritizoval žádný ze šesti brejkbolů, které se mu naskytly, a zakončil turnaj 0:2 ve dvouhře.

– Jasper Bruce, NCA Newswire

Arthur Rinderknech z Francie si podává ruku s Jamesem Duckworthem. (Foto Brett Hemmings/Getty Images)Zdroj: Getty Images

MEDVEDEV porazil GRITTY ITALIAN

READ  Šachy se zavázanýma očima: Brilantní výkony Timura Garieva v šachu se zavázanýma očima | sportovní

Světová dvojka Daniil Medveděv porazil sedmého nasazeného Mattea Berrettiniho a vrátil se na kurt, aby vyhrál rozhodující double, aby obhájce titulu Rusko udrželo na cestě za dalším titulem v ATP Cupu, když se ve čtvrtek dostali do semifinále.

Medveděv, který se tento měsíc stane nejlepším nasazeným na Australian Open, s Novakem Djokovičem čelí deportaci kvůli vízové ​​otázce, v prvním setu dominoval.

Ale statečný Ital se ve druhém setu bránil, aby vyhrál tie-break, než si Rus ve třetí hře třetího setu udělal zásadní přestávku a skóroval 6-2, 6-7 (5-7), a 6. 4 vyhrát.

Ruský druhý nasazený Roman Sviulin prohrál 7:6 (8/6) 6:3 se světovou desítkou Yannickem Senerem nerozhodným výsledkem ve dvojitém penaltovém rozstřelu.

Kyrgios poskytuje aktualizaci zdraví | 01:27

Medveděv odehrál v roce 2021 pouze pět zápasů ve čtyřhře, ale ve třech dosavadních zápasech v Sydney postoupil a znovu se spojil se Sviulinem, aby si udržel svůj neporazitelný rekord, když porazil Britney a Sener 5-7, 6-4, 10-5.

„To, co jsme dnes udělali úžasně, bylo, že jsme byli v určitém okamžiku v obtížné situaci, každou změnu, každou střelu, kterou jsme museli probrat, a uspěli jsme,“ řekl Medveděv o čtyřhře.

„Roman říkal, že to hraje neuvěřitelně a měli jsme pár bláznivých setkání, bylo to úžasné.“ Medveděv a Berrettini se ve dvouhře utkali poprvé od finále Poháru ATP v roce 2021, kdy Rus vyhrál 6-4 6-2, aby vyhrál pro svůj tým trofej, a opět měl výhodu.

Na turné známý jako „Deep Court Daniel“ zaujal svou obvyklou pozici u zadní stěny, aby se vrátil, přičemž v prvním setu dvakrát porušil.

„Srbsko bude bojovat za spravedlnost a pravdu“ | 01:36

Utkání se otočilo ve třetí sadě, když mu Medveděvův return přinesl tři brejkboly a dostal se do vedení 2:1. Udržel servírování 3:1 a pro Itala už nebyl prostor na returnu.

READ  'Federer se proti Nadalovi nedostal do mnoha finále': Connors o Swiatekovi | Novinky z tenisu

„Ve druhém setu jsem udělal pár špatných rozhodnutí, takže jsem se z toho ve třetím pokusil poučit. Medveděv, který loni vedl ATP Tour s 63 výhrami, dodal.“

Španělsko vedené Robertem Bautistou Agutem a Polsko vedené Hubertem Hurkaczem se dostaly do poslední čtyřky a v pátek se utkají.

Osud finálové skupiny závisí na tom, co se stane ve čtvrtek večer. Pokud Německo vedené Alexandrem Zverevem porazí Kanadu, stane se Británie posledním kvalifikantem do semifinále. Ale pokud Kanada vyhraje, postoupí na úkor Británie.