Výskyt Covid ve Velké Británii stoupá. Zde je důvod

Dva fanoušci fotbalového klubu Manchester City vynikají tím, že během zápasu Premier League mezi Manchesterem City a Burnley 16. října 2021 nosí obličejové masky.

Robbie Jay Barratt – AMA | Getty Images Sport | Getty Images

LONDÝN – Když v roce 2020 zachvátila svět pandemie Covid -19, Spojené království bylo těžce zasaženo a hlásilo jedny z nejvyšších počtů případů a úmrtí v Evropě. Program rychlého očkování však dokázal věci obrátit a převzal kontrolu nad případy.

Nyní vypadá situace výrazně jinak. Země eviduje téměř 50 000 nových případů COVID -19 každý den – což znamená, že má jednu z nejhorších denních infekcí na světě.

v Pondělí„Bylo zaznamenáno 49 156 nových případů, což je nejvyšší počet za tři měsíce a celkový počet případů se zvýšil na více než 8,4 milionu ve Spojeném království. Země také hlásila 45 nových úmrtí do 28 dnů od pozitivního testování, čímž se celkový počet úmrtí na 138 629 – Jeden z nejvyšších obětí na světě.

Mezitím hospitalizace a úmrtí od léta, kdy byla 19. července v Anglii zrušena omezení týkající se Covid, neustále rostou. Bary, restaurace a noční kluby se znovu otevřely a nošení roušek je (většinou) dobrovolné.

Přečtěte si více: Anglie skáče do neznáma, protože zvedá pravidla Covid, protože případy narůstají

Naštěstí počet hospitalizací a úmrtí stoupá mnohem pomaleji, než tomu bylo dříve v době pandemie, z velké části proto, že vakcíny proti Covid jsou tak účinné při prevenci závažných infekcí, hospitalizací a úmrtí.

Zdravotníci v národní zdravotní službě v zemi však varují před krutou zimou.

Co se děje?

Odborníci tvrdí, že za velkým počtem britských onemocnění Covid existuje celá řada důvodů – od přijetí vlažné masky (i když jsou masky vyžadovány, například ve veřejné dopravě se toto pravidlo uplatňuje jen zřídka) až po velká vnitřní shromáždění, která umožnila šíření viru.

Neochota Velké Británie očkovat mladší adolescenty, což ostatní země v Evropě a USA provedly mnohem dříve, a vrátit se do škol v září, byla rovněž uvedena jako důvody prudkého nárůstu případů, a to navzdory nárůstu infekcí mezi 0- Data prokazující, že 18leté děti nyní ustupují, protože míra infekcí v generaci jejich rodičů roste.

Lidé sledovali stolování pod širým nebem v londýnském Soho v září 2021. Od zrušení omezení Covid ve Velké Británii se lidé vrátili do ulic, obchodů a na veřejná místa.

Fotky SOPA | Lehká raketa | Getty Images

Asi nej ironičtější je, že k vysokému počtu případů nyní přispívá také brzké zahájení očkování ve Velké Británii, které začalo v prosinci 2020 a bylo prvním na světě.

Je to proto, že nyní víme – protože existuje soubor Zvyšte objem dat Imunita očkovaných lidí mizí zhruba po šesti měsících. Šíření nakažlivějšího typu Delta Covid na jaře a v létě je také považováno za faktor, který snižuje účinnost vakcíny.

Dr. Eric Topol, zakladatel a ředitel Výzkumného translačního institutu Scripps, tweetoval své hodnocení Britský status V sobotu řekl: „Proč má Spojené království v současné době šestkrát více hospitalizací a třikrát vyšší úmrtnost než Evropa? [the] Možná vysvětlení, z nichž dvě jsou pozoruhodná, jsou menší používání zmírňujících opatření a menší očkování dětí ve věku 12 až 17 let. “

Jako další potenciální přispívající faktor uvedl spoléhání se na vakcínu AstraZeneca (jejíž účinnost se ukázala v průběhu času klesat o něco více než vakcína Pfizer).

Zatímco „dalším možným vysvětlením je, že Spojené království očkovalo dříve než zbytek Evropy, a tím k dalšímu narušení ochrany, zejména mezi staršími lidmi,“ poznamenal. Pozitivněji, Topol poznamenal, že „Spojené království si v oddělení případů od hospitalizace a úmrtí vede mnohem lépe než USA“.

Ve světle toho, co víme o snížené imunitě, Spojené království (jako Izraela Spojené státy a další země v Evropě) V září jsem se rozhodl střílet posilovací výstřely Pro osoby starší 50 let zdravotnický personál a kdokoli se základními zdravotními problémy.

Ti, kteří dostali svou druhou dávku nejméně před šesti měsíci, jsou povinni podat první. V současné době má v Anglii nárok na posilovací dávku asi 6,5 milionu lidí, přičemž NHS zatím poskytuje přibližně 3,6 milionu posilovacích dávek, Zobrazit data.

Odborníci vyzvali vládu, aby urychlila očkování u neočkovaných skupin, zejména u mladých dospělých, a aby rychleji uvolňovala posilovače. Varovali také před zpomalením letošní zimy nebo spoléháním se na to Kontroverzní strategie „imunity stáda“.

„Zdá se, že Spojené království se pomalu probouzí ke skutečnosti, že počet případů Covid je velmi vysoký, ale faktem je, že měsíce roste a mnoho zemí nás zařadilo na červený seznam,“ říká Tim Spector, Profesor genetické epidemiologie na King’s College London a Vedoucí vědecký pracovník aplikace ZOE COVID Study, která shromažďuje a analyzuje data o Covid, poznamenal minulý týden.

Poznamenal, že „infekce je mezi mladými lidmi stále vysoká a očekává se, že se rozšíří i na lidi ve věku 35–55 let. Pokud se tyto hodnoty zvýší na více než 55 let, mohlo by to pro NHS tuto zimu znamenat katastrofu“. „S přibývajícími případy je jasné, že imunita stáda se neděje a hrozí, že většina lidí bude nadále věřit, že jsou v bezpečí, pokud dostanou Covid nebo vakcínu … Musíme udělat vše pro to, aby byli všichni dvakrát očkováni a přestaňte čekat na imunitu stáda. prostřednictvím přirozené infekce.

Různé strachy

Rostou také obavy z toho, že je potomek varianty delta covid identifikován ve stále větším počtu případů covidů ve Velké Británii, přičemž někteří naznačují, že by to mohl být další potenciální faktor rostoucího počtu případů.

poslední pátek, Britská agentura pro zdravotní bezpečnost vydala zprávu, že „nově určený delta podtyp AY.4.2 byl pozorován v Anglii se rozšiřuje“ a že podtyp monitoruje.

„Tato subsekvence v současné době zvyšuje frekvenci. Zahrnuje špičkové mutanty A222V a Y145H. V týdnu od 27. září 2021 (poslední týden s úplnými daty sekvenování) představuje tato subsekvence přibližně 6% všech výsledných sekvencí.“ „na rostoucí trajektorii. Tento odhad může být nepřesný .. Další vyhodnocení probíhá.“

O podtypu o víkendu tweetoval také Scott Gottlieb, bývalý komisař amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv.

Doktor Gottlieb napsal: „Spojené království hlásilo největší nárůst jednodenních případů Covid za 3 měsíce, stejně jako nová delta varianta AY.4 s mutací S: Y145H dosáhla 8% britských sériových případů.“ „Potřebujeme naléhavý výzkum, abychom zjistili, zda jsou tyto další delty přenosnější, mají částečný imunitní únik?“

Podtyp Delta, formálně známý jako AY.4.2, Uvádí se, že je o 10-15% přenosnější než standardní delta varianta, ale je příliš brzy na to, abychom s jistotou řekli, zda to způsobilo nárůst případů ve Velké Británii

Profesor imunologie na Imperial College London Danny Altman v pondělí pro CNBC řekl, že podtyp „je třeba monitorovat a pokud možno pečlivě kontrolovat“.

„Vzhledem k tomu, že delta je nyní dominantní mutant v mnoha regionech asi šest měsíců a nebyla vytlačena žádnými jinými proměnnými, doufalo se, že delta bude reprezentativní.“ [the] Maximální výkon mutace dosažený virem. Varoval, že AY.4 může o tomto tvrzení začít zpochybňovat. “

Spojené království je často považováno za předzvěst věcí, které mají během pandemie přijít do jiných zemí, vzhledem k tomu, že alfa varianta byla poprvé objevena v Británii; Poté se globálně stal dominantním kmenem viru.

Totéž se později stalo s nakažlivější variantou delta, která byla poprvé nalezena v Indii, ale poté se usadila ve Velké Británii a poté se rozšířila po celém světě.

READ  Po útoku v Kábulu, který zabil nejméně 12 členů americké služby, prezident Biden několik hodin mlčel

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.