Výroční velitelství bombardérů 2024 – vzpomínkový ceremoniál

Výroční velitelství bombardérů 2024 – vzpomínkový ceremoniál

V neděli 2. června 2024 se velvyslankyně Jana Terer České republiky zúčastnila slavnostního výročí Bomber Command v Památníku Bomber Command. Tento ceremoniál se konal k uctění památky veteránů, kteří sloužili během druhé světové války.

Každoroční ceremonie připomíná úsilí a oběti 10 000 členů posádky RAAF a pozemního personálu, kteří sloužili v RAF Bomber Command během druhé světové války. Na počest těchto hrdinů položil český velvyslanec na památník věnec v barvách české vlajky.

Letos slavíme 80. výročí vylodění v Normandii dne 6. června 1944. Den D a následná bitva o Normandii byly rozhodujícím krokem k spojeneckému osvobození Evropy od nacistické okupace. Den D byl vyvrcholením let plánování a příprav, do kterého se zapojila největší flotila sestavených lodí a více než 10 000 podpůrných letadel. Australané hráli malou, ale důležitou roli ve velkých spojeneckých silách. Na jejich počest a na počest všech Australanů, kteří sloužili během války, vzdává australský válečný památník hold a připomíná jejich příspěvky k jedné z významných událostí 20. století.

Letový poručík Herbert „Bert“ Adams, veterán Bomber Command, ve svých poznámkách na ceremonii zdůraznil, že je důležité pamatovat si oběti a úspěchy členů Královského australského letectva. Vyjádřil svou hrdost na setkání se současnými představiteli 460., 462. a 464. perutě, kteří udržují vzpomínky jeho spolubojovníků živé.

Další fotografie jsou k dispozici na naší facebookové stránce: https://www.facebook.com/CZEmbassyCanberra/

READ  Školení zástupců realitního sektoru v ČR o rizicích praní špinavých peněz a financování terorismu

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *