Výrazná atmosféra optimismu ohledně dánského národního týmu na mistrovství světa 2022 | Zprávy o mistrovství světa v Kataru 2022

Předchozí příspěvky ve Světovém poháru: 1986, 1998, 2002, 2010, 2018
Přezdívky: 0
nejlepší úspěch: Čtvrtfinále (1998)
rekord Světového poháru: W9 D5 L6
Cíle mistrovství světa: 30
Největší výhra: 6-1 vs. Uruguay (1986)
přehrávač ke sledování: Christian Eriksen
klasifikace: 10
Zápasy skupinové fáze: Tunisko (22. listopadu), Francie (26. listopadu), Austrálie (30. listopadu)

Okolo dánského týmu mířícího do Kataru panuje zřetelný optimismus.

Loni prokázal pozoruhodnou houževnatost, když se vzpamatoval z úvodní porážky s Finskem na konci Eura 2020, což byl zápas poznamenaný zástavou srdce, kterou utrpěl jejich hvězdný hráč Christian Eriksen.

Stejný tým by se dostal do semifinále, kde nakonec vyřadil kontroverzní penaltu Harryho Kanea v prodloužení.

Zdravotníci se starají o Christiana Eriksena poté, co zkolaboval při zápase s Finskem v Kodani [Friedemann Vogel/POOL/AFP]

Letos mají Dánové v Lize národů působivé výsledky, včetně dvou výher nad současnými mistry světa Francií. FIFA je aktuálně řadí desátý na světě.

dánský dynamit

Na zemi s méně než šesti miliony obyvatel dánský mužský fotbalový tým překonal svou váhu.

Tým a národ se prohlásili na světové scéně v 80. a 90. letech 20. století, vysloužili si přezdívku „Dánský dynamit“ a získali bronzovou medaili na mistrovství Evropy v roce 1984, než nakonec vyhráli šampionát v roce 1992.

V tomto období se také mnoho dánských hráčů dostalo na mezinárodní scénu, včetně bratrů Laudrupových, kteří mezi nimi vyhráli pět titulů La Ligy a dva tituly Serie A, a také Peter Schmeichel, všeobecně považovaný za jednoho z nejlepších brankářů celou dobu.. čas.

Úspěch na mistrovství Evropy se však nepodařilo přetavit do mistrovství světa. Dánové se na turnaj poprvé kvalifikovali v roce 1984, ale v roce 1998 se dostali až přes osmifinále, když v zářivém čtvrtfinále prohráli s hvězdami nabitým brazilským týmem 3:2.

Kombinace zkušeností a nových talentů

Současný dánský tým má zdravou rovnováhu zkušeností a vzrušujících nových talentů.

READ  Sports Digest: UFC plánuje celý dav z Las Vegas v červenci v bitvě Poirier-McGregor

V brance mají vždy spolehlivého Kaspera Schmeichela, který hraje Premier League za Leicester City a je synem legendy Petera.

Dánsko Anglie Euro 2020
Kasper Schmeichel zachránil střelu od Harryho Maguirea v semifinále Eura 2020 na stadionu Wembley 7. července 2021 [File: REUTERS/Carl Recine]

Na krajního obránce si trenér Dánska Kasper Hjolmand pravděpodobně vybere osvědčené duo Simona Kjaera z AC Milán a Andrease Christensena z Barcelony. Očekává se, že v základní sestavě nastoupí i Joachim Muhl, krajní obránce Atalanty, který na Euru 2020 zaujal svou výbušnou značkou vybíhání z postranní čáry a přesnou přihrávkou.

Do defenzivního středu může Dánsko povolat svého mocného asistenta Thomase Delaneyho, který momentálně hraje za španělský celek Sevilla. Doplní ho Pierre-Emile Cordet Hogberg z Tottenhamu Hotspur a Eriksen z Manchesteru United.

Thomas Delaney
Thomas Delaney slaví po vítězství Dánska ve čtvrtfinále Eura 2020 nad Českou republikou v ázerbájdžánském Baku 3. července 2021. [File: REUTERS/Naomi Baker]

Upfront Hjulmand pravidelně vystupoval s Kasperem Dolbergem, 25letým útočníkem, který je momentálně na hostování v Seville. Mikel Damsgaard, který hraje za Brentford v Premier League, bude pravděpodobně nasazen jako tradiční křídlo na levé straně. Pravděpodobně se objeví zkušený útočník Martin Braithwaite, který nedávno přestoupil z Barcelony do konkurenčního Espanyolu.

Dánsko musí postoupit ze skupiny D, do které patří Austrálie, Francie a Tunisko.

Mohou získat sebevědomí z nedávných vítězství nad Francií a budou si fandit proti Austrálii.

Tunisko by se mohlo ukázat jako oddaný soupeř v závislosti na tom, který tým se v daný den objeví. Carthage Eagles v poslední době zaznamenali nečekanou formu, v roce 2021 se dostali do finále Arabského poháru, ale o měsíc později opustili čtvrtfinále Afrického poháru národů proti Burkině Faso.

Pokud by se Dánsko kvalifikovalo na druhém místě ve skupině D, mohlo by se střetnout s Argentinou, jedním z favoritů turnaje.

Plán mistrovství světa ve fotbale Katar 2022

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.