Vypuknutí delty Nového Zélandu se šíří mimo Auckland

Wellington – Reuters

V neděli bylo v Aucklandu, který byl od poloviny srpna uzavřen, 32 nových případů koronaviru, a dva v oblasti Waikato, asi 147 kilometrů jižně od Aucklandu. Ardern řekl, že části oblasti budou podléhat pětidennímu uzavření.

Dodala, že vláda v pondělí rozhodne, zda 1,7 milionu obyvatel Aucklandu zůstane izolováno od zbytku Nového Zélandu.

Ardern uložil to, co mělo být „krátké a závažné“ celonárodní uzavření v polovině srpna, v reakci na vypuknutí Aucklandu, který nyní činí 1328 případů.

Ale zatímco zbytek země se z velké části vrátil k normálnímu životu, město na severním ostrově zůstalo uzavřené.

„Děláme vše, co je v našich silách, abychom problémy omezili na Auckland a abychom je tam zvládli,“ řekl Ardern.

Zatímco Nový Zéland byl mezi několika málo zeměmi, které loni snížily počet případů COVID-19 na nulu a až do posledního vypuknutí v srpnu zůstaly z velké části bez virů, potíže s rozmačkáním delta varianty zpochybnily Ardernovu strategii pro odstranění nemoci.

Normálně rušná High Street v centrální obchodní čtvrti Aucklandu je během uzavírky do značné míry opuštěná, aby se omezilo šíření koronavirové nemoci (COVID-19), v Aucklandu na Novém Zélandu, 26. srpna 2021. REUTERS/Fiona Goodall

Uprostřed narůstajícího tlaku Ardern uvedla, že její strategií nikdy nebylo žádné případy, ale agresivní eradikace viru.

Řekla, že přísné uzavírky by mohly skončit, pokud bude 90% oprávněné populace plně očkováno, na rozdíl od současných 46%.

Ministr reakce na COVID-19 Chris Hepkins v neděli uvedl, že úplné očkování se stane požadavkem pro občany Nového Zélandu, kteří do země přijedou od 1. listopadu.

Air New Zealand (AIR.NZ) V neděli uvedla, že bude vyžadovat, aby cestující na jejích mezinárodních letech byli plně očkováni proti COVID-19. Přečtěte si více

„V očích a na rukou máme odlišný přístup ke Covidovi,“ řekl v neděli Ardern.

„Takže když se všichni těšíme a myslíme na léto a na plány, které děláme, udělejte z prvního kroku vakcínu. To je věc, která tyto letní plány umožní.“

READ  Pentagon stahuje systémy protiraketové obrany a další systémy ze Saúdské Arábie a dalších zemí na Středním východě

(Tento příběh byl přepracován tak, aby opravoval pravopis v úvěrové linii hlášení, beze změny textu příběhu.)

Další hlášení od Pravina Menona ve Wellingtonu. Napsala Lydia Kellyová v Melbourne; Editace Daniel Wallis

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *